Víte, že víc lidí ročně zemře tím, že jim na hlavu spadne kokos, než na napadení žralokem? Zatracené kokosy… Na druhou stranu – když u nás padají ořechy, taky pod nimi nebudete ležet, takže pokud si někdo ustele lehátko pod palmou, obalenou kokosy, je to nejspíš deb.. (ne úplně sečtělý člověk, který si doma čte Platona v originále).

Kokosy se nám ale odvděčují vším, co mají. Peeling z jejich skořápek, hnusně kyselá voda, kterou modelky pijí v přesvědčení, že je to elixír života a v neposlední řadě kokosové mléko, bez kterého by thajská kuchyně byla něčím úplně jiným. Něčím bez kokosového mléka.

Kokos je ale také zdrojem živin pro lidskou pleť a kosmetické firmy jeho darů zdařile využívají. Kokos je v řadě případů nenahraditelný a těchhle pár produktů by vám doma nemělo chybět 😉

richkid

 

 

Gel na vlasy Rich Kid vás ohromí. Dává vlasům jedinečný lesk, tuhost a měkkost. Výsledek je jemná struktura, ne tvrdá gelová „čepice“.

 

 

 

este

 

 

Kokosový balzám na rty od Estée je nepostradatelný. Zvlhčuje rty tam, kde má, nebojte se přesahů a ani barvy. Je příjemný a snadno se natírá.

 

 

rms

 

Kokosový olej je uctíván pro svoji schopnost rozpouštět a odstraňovat make-up. V těchhle odličovacích ubrouscích RMS beauty je kokosového oleje tak akorát a jakmile je zkusíte, že poděkujete za ně. Nebudete mít olepený obličej ani dekolt, ubrousky prostě odlíčí a nechají příjemně svěží a čistý pocit na pokožce.

 

 

bb

Kokosový olej je také jedním z nejlepších přírodních zábalů na vlasy. Regeneruje, vyživuje a uzdravuje poškozené nebo suché vlasy. Samotný olej je ale dost komplikované a nepraktické používat, proto chytré hlavy vytvořily tuhle masku. 20 minut před umytím hlavy a vaše vlasy budou k nepoznání.

 

acure

 

Patříte mezi fanatické sprejerky? Ne, že bychom vás podezíraly z malování po zdech, z toho už jste nespíš vyrostly (ale pokud jste to v pubescentním mládí nedělaly, měly byste to aspoň jednou zkusit, je to osvobozující), ale ze sprejování sebe sama. Až teď v zimě pojedete někam za sluncem – třeba v Afghánistánu to teď celkem hřeje – pak si rozhodně vezměte tenhle kokosový tělový zvlhčovač s neuvěřitelně příjemnou vůní.

 

jergens

 

Vlhkost je důležitá. A udržení vlhkosti v pokožce ještě víc. Proto až se příště vykoupete, tak bezprostředně (ano, opravdu bezprostředně) použijte tohle tělové mléko Jergens s kokosovým extraktem. Uzamkne totiž všechnu vlhkost v pokožce a dlouho jí tam drží. Jak to dělá nevíme, ale pleť vypadá a je hebká, až tomu nebudete moci uvěřit.

 

 

yes

 

 

Zhruba totéž dělá další kokosový sprej. Jej je připraven na průběžné posprejování a vetření emulze do pokožky. Řekněte Yes to coconut.

 

 

blends

 

Z vůně tohoto šamponu od Garnier se vám zatočí hlava. Pamatujete na tu romantickou chvilku na bílé písčité pláži s palmami? Ano, přesně ta se vám vybaví. A pokud jste tam nikdy nebyla, tu vzpomínku vám vytvoří a přidá nějakého fešáka. Šampon s kokosovým olejem a kakaovým máslem je spíš maska, než šampon, ale vlasy po ní budete mít dokonalé.

 

 

earth

 

A jsme v raw kategorii. Tenhle multifunkční Earth tu Face přípravek je organickým balzámem na rty, nehtová lůžka nebo roztřepené konečky vlasů, pokud jej necháte v chladném a temném místě. Pokud jej ale položíte před okno a necháte ho prohřívat slunečními paprsky na vaší zimní dovolené, stane se z něj tělové mléko a asi nemá cenu psát jaké všechny regenerační a zjemňující vlastnosti v sobě schovává…

 

burts

 

Namažte si kokosovo mentolovým krémem Burt’s Bees nohy, vezměte si ponožky a jděte si lehnout. Je fajn nechat to navečer, protože pokud si půjdete lehnout v jednu odpoledne, nebude to tak rafinované. I pokud máte na nohou suchou a otlačenou kůži, kokosový krém na vašich chodidlech – palcích a patách udělá do rána zázrak.

 

rco

 

Co všechno kokos neumí? Spray R+Co ochrání vaše vlasy před horkem. Takže pokud je žhavíte žehličkou nebo pražíte fénem, mějte kokosový sprej vždy po ruce.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here