Jak jsme psali v předchozím článku – organická kosmetika je dnes silný segment na trhu a neustále roste její popularita. Není proto divu, že bioprodukty vyrábí stále více firem. Snaží se tak vyjít vstříc těm z Vás, kteří nechtějí mít masově produkovanou kosmetiku a raději si koupí tu, která je vyrobená podle starých babiččiných receptů, než ze synteticky vyráběných ingrediencí.

Obecně nemáme nic proti chemii, protože její přínos je neodiskutovatelný. Ani nejsme kritiky standardní kosmetiky, konzervantů a parabenů obzvlášť. Ta navíc také postupuje mílovými kroky. Jen organickému stylu života fandíme, snažíme se jej zviditelnit a podporovat. Cítíme z něj tolik potřebné zpomalení v dnešní uspěchané době a prostě je nám ten styl sympatický.

Tady je několik našich dnešních tipů na pár značek. Některé na našem trhu již jsou, některé na uvedení stále čekají. Pokud tedy máte energii a zápal pro rozběhnutí nového byznysu a chtěli byste zkusit dovážet kosmetiku, klidně se naším výběrem inspirujte a my pak rádi napíšeme o Vašem úspěchu ve střední Evropě 🙂
physicians-formula

Physicians Formula
Doslovný překlad „Lékařská formule (ne auto, ale seznam ingrediencí)“ už sám o sobě napovídá o kvalitě jejich produktů. Mají úžasnou dekorativku fantastické ceny. Dokonale tónované make-upy, bronzery, bb krémy a řadu dalších věciček, co se Vám hodí.

 

eccobellaEcco Bella
Je z našeho seznamu jednou z nejvíc organických značka. Rozumějte tomu tak, že většina jejich produktů je organických. Spousta značek má třeba na organickou kosmetiku velký důraz, ale ne úplně všechno je organic. Tady ano. Všude mají pečující složky, přírodní konzervanty a řadu dalšího. Navíc mají líbivé obaly.

 

pure-truePure & True
Jedny z nejkvalitnějších produktů vůbec. Jsou krásné, až luxusní a vynikají tím, že opravdu působí. Jen jejich cena není úplně nejpříznivější. Ale – Pure&True docela velkou měrou podporuje sociální a charitativní projekty, takže Vaše peníze doputují na dobrou věc. Ale v rozhodování při koupi dvakrát dražšího make-upu bude tahle otázka dost palčivá.

 

 

bare-mineralsBare Minerals
Tohle je značka spíš pro mladé lidi. Základy jejich dekorativní kosmetiky jsou takové, aby neucpávaly póry a pleť mohla dýchat. Máte-li tedy sklon k akné, je Bare Minerals jasnou volbou. Nehledě na to, že jsou jejich produkty opravdu dobré a v sympatických cenách.
afterglowAfterglow Cosmetics
První značka na světě s certifikovanou bezlepkovou kosmetikou. I když se to na první pohled může zdát komické, dnes skutečně řada lidí je na lepek tak alergická, že se osypou i po použití lepkem zasaženého krému. Nové alergie jsou nějaké horší, než jaké ještě pamatuji já, a tak Afterglow dostává můj dnešní plus.

 

originsOrigins
Je už matador organické kosmetiky a nabízí kompletní portfolio produktů. Produkty jsou cílené spíše na zralejší ženy, a to nejen díky své síle a struktuře ingrediencí, ale také díky ceně, kterou si řada studentek nebude chtít omezovat rozpočet na víkendové kalby. Co je ale na Origins nezapomenutelné, jsou vůně, kterými jsou produkty parfemované.

 

zuii

 

Zuii Organics
Tuhle značku už u nás dobře známe. Australská firma, který vyrábí veškeré produkty z květin je populární zejména mezi mladými. Jejich dekorativka má skvělý pigment, jemnou texturu a příjemně voní. Aby taky ne, když hlavními ingrediencemi jsou heřmánek, růže a jasmín.

 

ilia

Ilia
Relativně mladá dekorativní značka, jasně rozeznatelná mezi všemi. Vyrábí striktně organické produkty, které jsou vyráběny etickým a k přírodě i lidem šetrným způsobem. Každý produkt je certifikovaný Organic a má až 85% biologicky aktivních složek. Navíc v recyklovatelných hliníkových obalech.

 

tarteTarte Cosmetics
Jestli by se nějaký majitel firmy s organickou kosmetikou dal označit za přírodního člověka, je to Maureen, majitelka Tarte. Její firma je na tomto poli leadrem a stejně, jako polovina čechů nenávidí toho humanoida, kterému bohužel musíme říkat president, Maureen nenávidí všechny syntentické ingredience, parabeny a lepek. Ten ze všeho nejvíc. Tarte využívá ingrediencí ze super ovoce, vitamínů, minerálů, esenciálních olejů a dalších přírodních složek. Pokud by měl být dnes postaven pomyslný žebříček, Maureen a její Tarte by asi vyhrála.

alima-pure

 

Alima Pure
Teprve dva roky stará značka si rychle dobývá své místo na trhu a už ji nabízí i několik našich eshopů. Hezká pohádka o tom, jak starostlivá matka Kate O’Brien pro svou dospívající dceru vyrobila dekorativní kosmetiku bez chemikálií se hezky poslouchá. Pravda je, že za značkou stojí velký kapitál a ten ji značně pomáhá k mezinárodnímu růstu. Jejich produkty mají kvalitní přírodní ingredience a pro dospívající dívky jsou příznivé i cenou.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here