Každá z nás – nebo alespoň ta starší většina – si na noc dáváme vyživující hydratační krém v naději, že nám obnoví zásobu kolagenu a pleť bude ráno stejně pružná, jako kdysi (ať znamená „kdysi“ o 5 nebo i o 30 let méně). Krémy opravdu pomáhají, ale je něco, co možná pomáhá ještě o trošku víc.

Dnes bych Vám ráda nabídla další možnost. Dost možná efektivnější a pohodlnější. Noční masku, jejíž obliba celosvětově prudce stoupá.

V noci, zatímco spíme, pleť ztrácí spoustu vody. A to i tehdy, když používáme noční krém. Ten totiž velice často setřeme do polštáře a kýžený efekt je tím zredukován. Noční masky od různých výrobců mají jednu společnou vlastnost, a tou je vysoká hydratace pokožky beze ztrát. Maska totiž na pleti udělá lehký film, který jakoby zapečetí pokožku a nechá v ní po celou noc působit své aktivní regenerující, vyživující a hydratační složky. Beze stop na polštáři. Ráno masku omyjete a celá krásná si můžete vykročit z domova.

superaqua

Missha Super Aqua Cell Renew Snail Mask

Tohle je jedna z nejlepších masek našeho výběru. Pamatujete, jak se nedávno strhla lavina zájmu o hlemýždí sliz v kosmetice? Na první poslech je to trošku hnus, ale funguje to. Tahle maska ho má plných 15%. Svým efektem je za naší redakci v první trojce.

 

strivectin

 

StriVectin Overnight Replenishing Moisture Mask

Po večerním čištění pleti naneste tuhle masku. Téměř okamžitě se vstřebá a vytvoří „špunt“ na pleti, zatímco pod ním bude hloubkově působit. Ráno se pak probudíte krásná jako supermodelka.

 

pixi

Pixi Nourishing Sleep Mask

Maska plná přírody, zejména jojoby a levandulového oleje je zázrakem. Hydratuje a vyživuje pleť a její „film“ nedrží uvnitř jen ingredience masky. Podporuje také působení séra, které si pod masku můžete dát. 100% efekt, který Pixi způsobuje, jí zajistil místo v top 3 našeho dnešního výběru.

 

pink-peony

 

The Estée Edit Pink Peony Water Pack

V Estée vsadili na přírodu a antioxidanty bohaté ovoce, zejména borůvky a brusinky. Maska nejen, že dokonale drží vodu uvnitř pleti a regeneruje jí, způsobuje také její rozjasnění, které je po několika aplikacích markantní i pro vaše okolí.

 

perricone

 

Perricone MD Multi-Action Treatment

Zatímco ostatní dnešní masky mají za úkol hlavně hydratovat, maska Perricone MD je také efektivním bojovníkem proti vráskám a obnově kolagenu v pleti. Je tedy určena starším ženám, protože pomáhá vyhlazovat jemné vrásky. Proto je také dobré masku vmasírovat, aby se vstřebala co nejhlouběji do pokožky. Je-li vám přes 40, budete ji milovat.

 

korres

 

Korres Greek Yoghurt Advanced Nourishing

Řecký jogurt vás nemá jen marketingově nalákat, on v masce opravdu funguje. Obecně se k antickým recepturám v dnešní době vrací řada kosmetických firem a musím uznat, že se skvělými výsledky. Pečující noční maska Korres je vhodná pro vyznavače starých tradic a přírodní kosmetiky.

 

belif

 

Belif First Aid Brightning Mask

Další z pokusů přidat něco víc, než jen uzavření vlhkosti do noční masky. Hydratující extrakt z ovesných semínek zjemňuje pleť, zatímco bílá perleť jí rozjasňuje a zesvětluje. Efekt této masky budete cítit a vidět ještě dlouho potom, co jste jí použili.

 

1a

 

Allies of Skin 1A Mask

Poslední do naší dnešní top 3 a dost možná nejlepší ze všech. Značka Allies of Skin je známá jejich denními maskami, ale touhle novinkou si získá vaši pozornost i v noci. Všudypřítomná a tak efektivní kyselina hyaluronová spolu s dalšími mastnými kyselinami, uzavřená ve vaší pleti, dělá doslova zázraky. Po několika aplikacích sama pocítíte tu hebkost a větší pružnost. Určeno opět spíše pro ženy nad 30 let.