Kosmetiku LaPrairie dnes už zná každý. Ne všem je ale známa historie této legendární značky a důvod, proč se vyhřívá na výsluní popularity. Dnes bychom Vám chtěli představit něco málo z toho, proč tomu tak je.

g2t49461Klinika La Prairie se nachází v Montreux, na březích Ženevského jezera. Tato oblast je jednou z nejkrásnějších částí Švýcarska a pro klienty je to dokonale odpočinkové prostředí. Její základ položil již v roce 1931 profesor Paul Niehans, který po několikaletém výzkumu publikoval účinky živé buněčné tkáně ze zvířecích embryí na řadu lidských onemocnění, včetně omlazujícího efektu na pleť i organismus samotný.

professor_niehansJeho výsledky byly omračující a všichni chtěli vypadat mladě. Skutečný boom však přišel, když jeho léčebnou kúrou prošel papež Pius XII ve Vatikánu a celý svět se o účincích kosmetiky profesora Niehanse přesvědčil na vlastní oči. Značka a klinika LaPrairie tak nastartovala raketový vzestup.

 

breakfast-on-the-balconyZměna přišla v osmdesátých létech minulého století, kdy byla klinika odkoupena švýcarskou rodinou Mattli. Přišly nové investice do marketingu a klinika se tak stala celosvětově známým SPA místem se zázemím a vlastním výzkumem. Vznikly komerčně prodávané řady kosmetiky pro domácí používání a značka LaPrairie si našla cestu do milionů domácností.

g2t48885Když se však svět začal od používání zvířecích živých buněčných tkání odvracet a začal boom přírodní kosmetiky bez ubližování zvířatům, přišel rozkol. Proto roku 1991 odkoupila komerčně prodávanou kosmetiku LaPrairie společnost Beiersdorf, která mimo jiné produkuje značku Nivea. Byť navázala na historii značky LaPrairie, přesto se již do kosmetických produktů žádná zvířecí buněčná tkáň (kromě kaviáru) už 25let nepřidává.

 

 

g2t49051Kosmetika LaPrairie, kterou najdete v obchodech, se tedy markantně liší od té, kterou Vás ošetřují v klinice v Montreux, kde se stále pokračuje s živými buněčnými tkáněmi. Celý komplex se do dnešních dnů přeměnil v luxusní residenci s bazény s mořskou vodou, exkluzivním spa s veškerým možným servisem a vším, co byste k regeneraci mohli potřebovat. Mě se tam vizuálně nejvíc líbil výhled na jezero a blízké Alpy, protože v zahradě můžete sedět hodinu a ten pohled se neomrzí. Skvěle také vypadá regenerační terapeutický bazén se slanou vodou, který je posazen v novém pavilonu ve tvaru okvětního lístku.

private-spa-suite-3Klinika LaPrairie je jedinečnou a světově unikátní kombinací špičkové kosmetiky, relaxačních procedur a terapie mořskou vodou. Při spojení těchto tří faktorů dokážete během několika dnů nebo týdnů, které věnujete své terapii, omládnout o řadu let. A nejen, že pocítíte okamžitý účinek, LaPrairie nastaví i Vaše tělo na pomalejší stárnutí. Výsledky buněčné terapie jsou totiž stále fenomenální. Pokud chcete skutečně omládnout, rozhodně si udělejte výlet, ale připravte se, že týdenní pobyt ve švýcarském ráji s plnou péčí stojí kolem 200 tisíc korun za osobu, a to není úplně málo…