Evropský trh začíná být zaplaven novou vlnou způsobu vyhlazení vrásek. Nejen, že dnešní svět chce všechno hned, chceme také vypadat mladě na počkání. Trendem poslední doby je časová úspora za každých okolností, což nahrává do karet výrobcům produktů s okamžitým efektem.

A na co je okamžitý efekt vyžadován nejčastěji? Samozřejmě jsou to vrásky. Ty jemné vrásky kolem očí, které na první pohled prozradí, že už máme na krku více, než 4 křížky. Ale musí to tak nutně být? Rozhodně ne…

Asi nejoblíbenější a v Evropě nejprodávanější krém na okamžité vyhlazení vrásek je přípravek z názvem No1 Lift. Jedná se spíš o směs minerálů, než o krém jako takový – není totiž vyroben na olejové bázi, jako ostatní krémy. Využívá síly zejména křemíku, který má tendenci rovnat svou strukturu do mřížky. Přesně to dělá, když se vstřebá do pleti – snaží se jí okamžitě vyrovnat a tím dochází k mechanickému vypnutí, což se projeví tak, že zmizí vrásky, váčky pod očima i tmavé kruhy po probdělé noci. Pleť se totiž doslova srovná, což vede k jejímu lepšímu prokrvení a dvojice peptidů, která je v krému obsažená, se stará i o její lehkou regeneraci.

 

Jak krém funguje? Nejdřív musíte odstranit makeup a mastnotu – stačí se běžně odlíčit nebo alespoň pokožku kolem očí omýt vodou a dobře osušit. Potom nanesete malé množství krému tam, kde chcete vrásky vypnout. Malé množství musím zdůraznit, protože pokud dáte krému moc, nevstřebá se všechen do pokožky a zaschne na kůži, kde vytvoří světlý film. Pokud se Vám tohle stane, opláchněte jej vodou a začněte znovu. Naneste FAKT malé množství (asi jako třetinu – maximálně polovinu hrášku na obě dvě oční okolí). Potom chvilku vydržte, než se krém vstřebá a začne pleť vypínat. Nedělejte žádné grimasy, nešklebte se ani nesmějte. Po asi dvou minutách je efekt hotový, Vám zmizí vrásky kolem očí a vypadáte o 10 let mladší. Přes Lifting se můžete normálně nalíčit – jen pozor na krémy. Pokud na No1 Lift nanesete mastný krém, snížíte tím účinnost liftingového efektu.

Výhody a nevýhody? Skvělé je, že vypadáte okamžitě mladší a bez vrásek. A to nejen na obličeji. No1 Lift vypíná pokožku všude, takže jsme to zkoušeli i na pomačkanou kůži na břiše – taky funguje, zkoušeli jsme vrásky na čele – funguje u starší nebo jemné pleti, zkoušeli jsme krk – zase funguje spíš u velmi jemné pleti a zkoušeli jsme natřít i celý obličej včetně dekoltu a krku – tam je to vidět hodně, ale máte pocit, že máte masku a tendenci se pořád kontrolovat. Nevýhodu jsme úplně nenašli – jen to, že se o krém musíte trošku starat. Jak je uvedeno výše – je to minerální krém, takže zasychá. Pokud jej tedy nebudete několik dnů, či déle, používat, musíte z flakonu sundat hlavičku a propláchnout jí. Jinak v ní krém ztvrdne a pak jí propláchnete mnohem obtížněji. Ale to je otázka asi 10 vteřin, takže jako nevýhoda se to dá brát jen těžko.

Za naši redakci jsme z krému nadšení a každá jsme si ho koupily. Stojí 990 korun a je ho 15ml, což je asi na 4-5 měsíců. Ten pocit, že během minuty na toaletě můžete vizuálně omládnout a být kdykoliv připravená flirtovat, je jednoduše k nezaplacení…