V Sisley na prázdniny vytasili růžovou řadu. Ne, že by byla růžová, ale v produktech jsou extrakty z několika druhů růží. A to je vcelku fajn.

Jeden můj kamarád, chemik, který pracuje v kosmetickém průmyslu říká „všechny drahé krémy jsou jen marketingový klam a nejlepší, co pro ksicht můžeš udělat, je mazat se dětským krémem za šedesát korun“ 🙂

Nechci zpochybňovat jeho teorii, protože má jistě pravdu, nicméně složky řady prémiových krémů prostě fungují a ani on to nedokáže popřít. Dětský krém je bezesporu super pro hydrataci a do jistého věku může stačit, ale pleť po cca 26-28 roce potřebuje i kapičku víc.

Sisley přichází s mixem aktivních esencí s několika typů růží, které jednak opravdu krásně voní, ale hlavně fungují. Růžové oleje a esence se v péči o pleť používají již několik tisíc let a třeba ruský carský dvůr se v růžových esencích kdysi doslova koupal. Díky tomu začaly být růžové extrakty populární u francouzské šlechty, neboť před několik sty lety byly rusko-francouzské vazby více než přátelské a z Francie se obliba růžových esencí dostala pak dál do Evropy.

Dnes Sisley vsází na mimořádné zjemňující a osvěžující účinky májové růže i antioxidační, ochranné a pečující látky z růží alpských. Posílení pokožky samotné je svěřeno výtažkům z mořské řasy a v kombinaci s dalšími přírodními prvky má krém pomáhat k oddálení tvorby vrásek nebo jejich vyhlazování. Esenciální oleje z magnolie a muškátu v kombinaci s růžovou vůní vytváří osvěžující a velmi příjemnou vůni, která navozuje dobrou náladu a pocit svěžesti.

Krém má jemnou a lehkou texturu, velmi dobře se roztírá a je fakt příjemný na pleti. Sisley avizuje okamžité rozzáření pleti, což jsem tedy úplně okamžitě nezpozorovala, ale po několik dnech používání se to asi dá potvrdit. Sice nebudete zářit tak, jak si hned v mysli představíte, když Vám někdo slíbí „rozzářenou pleť“, ale dá se říct, že lehká prozářenost je znát. Rozhodně cítíte, že je pleť vyživená a klidná. Soudím, že antioxidační a zjemňující účinky působí mnohem silněji, než efekt záření 🙂

Pokud jste tedy příznivci kosmetiky, založené výhradně na přírodních extraktech, mohu tuhle jejich novou řadu doporučit.

Sisley také přichází s letním opalovacím krémem. Ten jsem tedy neměla možnost osobně vyzkoušet, takže jej nemohu popsat, ale jestli jste fanynka značky – zajděte si ho do Sisley taky vyzkoušet.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here