Opalovací přípravky jsou v létě snad nejširším arzenálem, který v kabelkách máme. Co ale od produktů na opalování vlastně chceme? V dnešní době už nestačí jen dívat se na velikost UV filtru. Opalovací krém musí zajišťovat skvělou hydrataci a fungovat v pokožce i jako regenerační sérum. Navíc je žádoucí, aby opálení ještě urychloval.

Podle výzkumů jedná renomované laboratoře, které byly nedávno publikovány, dokáží nejlepší opalovací krémy působit i jako omlazovací péče s účinkem vyhlazování vrásek nebo oddalování jejich tvorby. Pokud si tedy budete vybírat svou letošní opalovací péči, myslete i na to…

Vyzkoušely a vybraly jsme pro Vás dnes 10 TOP opalovacích přípravků, které rozhodně stojí jeden jako druhý za Vaši pozornost:

 

Riemann – P20

P20 je skvělý krém, který můžete používat celoročně. Skvěle se roztírá – nebudete mít nikdy bílá záda a je ultra voděodolný, takže Vás vydrží chránit 10 hodin. Ochrana proti UVA i UVB, faktor 30.

 

 

 

 

Murad – Invisiblur Protection

Jestli hledáte krém, který nezanechává bílé stopy, je tohle nejlepší volba. Má podobnou strukturu jako podkladová báze a obsahuje i prvky rozjasňovače, takže Vás udrží zářivě krásnou po celý den. Vytvoří matný vzhled a je plný složek pro hydrataci a vyhlazení vaší pleti. Ochranný faktor 30.

 

La Mer – Reparative lotion

Na pleti je ultra lehký, příjemný a má jemnou tekutější strukturu. Ochranný faktor 30, i když máte pocit, že je silnější. Dech Vám trochu vyrazí cena, ale když už se chránit, tak pořádně.

 

 

 

 

 

Eve Lom – Daily Protection

Tahle pro nás ne úplně tak známá značka má fantasticky lehkou texturu a úžasnou ochranu pro každodenní používání. Rychle se vstřebává a nabízí UVA i UVB ochranný faktor 50.

 

 

 

 

Estée Lauder – Bronze Goddess

Tenhle krém je můj oblíbený. I když nese označení ochranného faktoru 30, chrání skoro jako 50 od jiných značek. Hydratuje, zjemňuje a chrání pokožku a jeho jemná lehká textura je na pleti příjemná.

 

 

 

Dr.Weil – Mega Defense

Tohle je mnohem víc, než jen opalovací krém. Hydratuje a „uzamyká“ vlhkost uvnitř buněk, takže kromě tohoto pomocníka nemusíte mít žádný další hydratační krém ve své dovolenkové výbavě. Ochrana UVA i UVB a opravdu kvalitní péče o pleť se doktoru Weilovi povedla.

 

 

Dior – Bronze

Antiageing krém proti vráskám schovali ve velkém D do opalovacího krému s faktorem 30. Nejenže Vás ochrání proti UVA i UVB, navíc hydratuje pleť, ale působí i proti vráskám a oddálení stárnutí. Ke všemu jemně tonizuje pleť a Vaše opálení bude ještě intenzivnější. Palce nahoru.

 

 

Clinique – Face Cream

Milovníci této značky budou mít radost. Krém, který dokonale chrání a maximálně hydratuje pleť. Perfektně se roztírá a rychle vstřebává – navíc nezanechává „mastný“ film, takže nemáte pocit lepkavosti, který tolik nenávidíme. Clinique je opravdu skvělou volbou.

 

 

Clarins – Sunscreen Care

Tenhle krém je vyloženě pro sportovní nadšence, protože je postaven na vodní bázi, která se okamžitě vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Hydratuje a chrání. Není úplně na ležení na pláži, ale faktor 15 na poskakování kolem sítě na plážový volejbal je naprosto perfektní.

 

 

Bobbi Brown – Protective Face Base

Tento opalovací krém plně zapadá do dekorativní řady Bobbi Brown, neboť se v zásadě jedná o podkladovou bázi, která má ochranný faktor 50. Vysoce hydratuje, dělá sametovou pokožku, skvěle se roztírá a jemně rovnoměrně tonizuje. Vaše opálení bude vypadat FAKT dobře. Spolu s druhým tipem (Murad) se dnes dělí o první příčku. Bobbi nás možná přesvědčila o kapičku víc.

 

 

Benefit – Dream Screen

Faktor 45 je úžasný a tenhle krém, na vodní bázi, opět uzamyká vlhkost. Je ideální nejdřív nanést hydrataci a pak tenhle krém, který ji uzamkne a udrží po celý den. Pokožka bude vypadat skvěle, sametově jemná a bez jakékoliv mastné nebo lepkavé stopy. Název „snový“ je tady na místě.