Naše země má v lázeňství obrovskou tradici. Dá říci, že kolem dvou desítek míst jsou ty známější a hojně navštěvované a pak máme i řadu menších, která málokdo zná. Co je ale u nás stále trošku problém, je celkový vzhled a dojem. Je to stejné, jako když jedete autem po dálnici a najednou vjedete do Německa nebo Rakouska. Na první pohled vidíte, že už nejste v Čechách. A stejně tomu je i s lázeňstvím.

Jen několik set metrů od hraničního přechodu Hevlín (okres Znojmo) leží malebné městečko Laa An Der Thaya, kde vyvěrá silný termální pramen. Ten se zasloužil o vznik města, o jeho zvýšenou návštěvnost, a také o založení a vybudování velkého lázeňského komplexu Therme Laa.

Píšu-li velký, nemyslím lázeňskou zónu, podobně jako je tomu ve Varech nebo Mariánkách. Je to spíše hotelový SPA resort, kde za velmi rozumné peníze strávíte fantastický čas plný relaxace.

Therme Laa je úžasné místo, kde se na vás každý usmívá, je nápomocen a veškerý personál se snaží o to, abyste se cítili jako v bavlnce. Mě osobně při vzpomínce na víkend v TL si vždycky vzpomenu na vůni dřeva, kterým je tam obloženo snad všechno. Chodby hotelu, přechodové chodby mezi hotelem a spa zařízeními, dřevo mě tam prostě fascinovalo.

Nemá asi cenu psát o pestré nabídce vnitřních i venkovních bazénů, termální vodě a lázních anebo o masážích všech možných druhů. Therme Laa vám jednoduše dovolí vypnout a zapomenout na starosti. Jednak se cítíte jako v cizí zemi (byť jste jen asi kilometr od hranic), ale celý komplex je prostě tak dobře navržen, že jste vším příjemně obklopeni a cítíte pocit bezpečí a naprostého soukromí.

Jestli se i teď v zimě chcete prohřát a dopřát si opravdu kvalitní relaxaci, zajeďte právě tam…

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here