Můžeme krémy na opalování dělit podle věku? A jaký je mezi nimi rozdíl?

V létě, kdy je naše pokožka vystavena slunečnímu záření, je důležité ji chránit. Na trhu se vyskytuje hned několik ochranných a kvalitních krémů, určených pro děti a dospělé. Je však mezi nimi vůbec nějaký rozdíl?

Stejně pečlivě jako vybíráte kosmetiku vhodnou pro svou pleť, vybíráte i opalovací krémy. Vzhledem k tomu, že se stejně jako většina kosmetiky vstřebávají do pokožky, je třeba dbát na to, jaký typ zvolíme a co obsahuje.

 

Jiný obal, stejný obsah!

Ačkoli si většina lidí myslí, že opalovací přípravky určené speciálně pro děti, jsou jiné, bezpečnější a jemnější, než přípravky pro dospělé, tak je to omyl. Ve skutečnosti se krémy kromě obalů nijak neliší. K výrobě opalovacích krémů pro děti a pro dospělé se totiž používají úplně stejné suroviny a mnohdy i ve stejném poměru. Hlavním rozdílem jsou tedy veselé obrázky a mnohdy i vyšší cena. Je tedy jedno, jestli sebe, své dítě nebo babičku namažete tím stejným krémem, důležité je dbát spíše na výšku faktoru a složení látek. Děti mají přeci jen citlivější pokožku a některé krémy u nich mohou vyvolat alergie.

 

Na jaké látky si dát pozor?

Vybíráte si opalovací krémy, ale kromě faktoru pro vás nic jiného nehraje žádnou roli? Tak to je chyba. Opalovací přípravky jsou totiž tvořeny směsí chemických látek a některým z nich je lepší se vyvarovat. Máte-li na nějakou substanci alergii, budete muset číst složení, ale obecně spíš doporučujeme vyhnout se slunečnímu filtru OMC, který může ovlivňovat hormonální systém.

 

 Jaké krémy pořídit?

Ladival SPF 25 sprej, 225 Kč

Krém ve spreji, který je dokonalou ochranou proti slunečnímu záření. Obsahuje vysoce účinné antioxidanty, zklidňující dexpanthenol a esenciální oleje, které chrání kůži.

 

 

 

 

 

Garnier Amre solaire milk SPF 30, 184 Kč

Opalovací prostředek se střední ochranou proti slunečnímu záření. Je voděodolný a není mastný.

 

 

 

 

Daylong regular SPF 15, 319 Kč

Opalovací mléko, které je extrémně odolné vůči vodě a spolehlivě chrání vaší kůži před sluncem.

 

 

 

 

 

La roche-posay anthelios dermo pediatrics SPF 50+,  269 Kč

Dětské mléko na opalování, které chrání děti na sluníčku nejen na pláži, ale i při dětských hrách. Je maximálně odolné vůči potu, vodě a písku. Snadno se nanáší a nezanechává mastný film. Náš dnešní favorit.

 

 

 

Daylong Kids SPF 30, 409 Kč

Opalovací mléko speciálně pro děti. Dopřejte svým dětem to nejlepší a namažte je krémem, který obsahuje dexpanthenol a glycerin, které hydratují dětskou pokožku.

 

 

 

 

 

Garnier Ambre Solaire Resisto Kids SPF 50, 233 Kč

Voděodolný krém na opalování, který je určený speciálně pro děti. Může být aplikován jak na suchou, tak i mokrou pokožku, což vám usnadní práci.

 

 

Pozor na voděodolné krémy!

Koupili jste si voděodolný přípravek a myslíte si, že se stačí namazat jen jednou za den? To je velká chyba, na kterou si dejte pozor. Jste sice chráněni i ve vodě, ale když v ní strávíte celý den, tak to krém rozhodně nevydrží. Stupeň ochrany totiž při delším pobytu ve vodě klesá. To samé platí i pokud se během dne nadměrně potíte. Raději se poté znovu namažte a budete mít větší jistotu, že domů nepůjdete spálená.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here