Asi vnímáte, že tento týden máme plnou hlavu slunce, protože sami teď na přelomu prázdnin porůznu čerpáme dovolené a každý si odněkud přiváží zážitky a tipy, které předává těm z nás, které teprve někam pojedeme. Na silné slunce, které na nás na jihu čeká, se prostě musíme důkladně připravit. A naučit se základní věci, které jsou důležité.

 

Jedni slunce milují a druzí nesnášejí. Dokonce tu máme kolegyňku, která letos vyměnila moře za Finsko, a podle fotek si to tam fakt užili. O slunci ale někdo i tvrdí, že naší pokožce škodí. Podle jiných je naše tělo sluncem dopováno důležitými vitamíny, které získáváme pouze z něj. Jak to tedy doopravdy je? Je opalování zdravé nebo je lepší být ve stínu?

 

Ačkoli všichni dermatologové a onkologové nestále varují před přílišným holdováním slunečním paprskům, není to tak zlé, jak se zdá. Sluneční svit má totiž velmi pozitivní vliv na náš organismus.

 

Vitamín D má neuvěřitelný vliv na kardiovaskulární nemoci. Slunce tedy pomáhá při snižování krevního tlaku, snižuje riziko vzniku infarktu, náhlých srdečních příhod a také prodlužuje život. Samozřejmě, že nic se nemá přehánět a v určitou dobu byste se měli sluníčku rozhodně vyhýbat.

 

Opalujte se, ale dejte si oddech alespoň v poledne v čase mezi jedenáctou a patnáctou hodinou. Slunce je v tu dobu nejagresivnější a vy byste se mohli spálit. Právě proto je ideální schovat se někam do stínu nebo pod slunečník. I tady je však nutné používat opalovací přípravky!

 

I ve stínu se můžete spálit!

Pokud si myslíte, že když sedíte ve stínu, slunce na vás nemůže, tak jste na omylu. Vzhledem k tomu, že UV paprsky se odráží od písku, vody a dalších povrchů, můžete se snadno spálit i tam. Právě proto je důležité i zde používat krém s minimálním ochranným faktorem dvacet. To samé platí i v případě, že je sluníčko schované za mraky, přes ně totiž proniká až devadesát procent UV paprsků.

 

Jak je tedy zřejmé, ať už jste na sluníčku nebo ve stínu, nezapomínejte na ochranu před UV zářením a používejte opalovací krémy. Jedinou výhodou, proč jít do stínu je, že na vás nesvítí sluníčko, které může být někomu nepříjemné a je tam o několik stupňů chladněji.

 

Opalovací krém na obličej a citlivé části těla:

Nezapomínejte na to, že pokožka na těle je mnohem citlivější než obličej, a tak si zaslouží speciální péči. Vyberte si ten správný krém.

 

Piz Buin Moisturizing radiant face cream, 379 Kč

Minerální komplex a aktivní hydrátory pomáhají oživit vaši pokožku, která bude vyživená a pružná. Krém navíc chrání citlivou pokožku a je odolný proti vodě a potu.

 

 

 

 

Nuxe sun Creme delicieuse visage, 419 Kč

Krém na opalování, který vaši pokožku brání před spálením. Svým složením i krásně hydratuje pleť, která zůstává vláčná a svěží. Krém je sice voděodolný, ale pokud se potíte nebo trávíte hodně času ve vodě, raději se poté znovu namažte.

 

 

 

 

Estée Lauder Bronze Goddess, 930 Kč

Účinný krém na opalování s hebkou texturou obsahující antioxidanty nabízí střední stupeň účinné ochrany proti UVA/UVB paprskům a předčasnému stárnutí pleti způsobenému vnějšími agresivními vlivy. Hedvábná textura je odolná vůči slané i sladké vodě. Bronze Goddess se vyrábí i s faktorem 50.

 

 

 

 

La Roche-Posay, Anthelios XL, 418 Kč

Velmi účinný hydratační krém s faktorem 50 a vysokým stupněm ochrany proti UVA i UVB paprskům. Je hebký, snadno se roztírá a má velmi příjemnou texturu. Složení je obohaceno o extrakt ze Senna Alata, které působí proti poškození buněčných stěn UV zářením. Citlivější jedinci ocení, že je bez parfému a bez parabenů.