Dopřejte rtům kvalitní hydrataci…

Rty jsou jemné, citlivé a hlavně víte co? Máte jenom jedny! A právě proto si stejně, jako zbytek vašeho těla zaslouží odpovídající péči. My vám poradíme, jak je udržet krásné a zdravé!

Ať už je jaro, léto, podzim nebo zima, každé období může mít negativní dopad na naše rty. Ty mohou být vysušené, popraskané a krom toho, že takhle nevypadají zrovna krásně, je to také i pěkně nepříjemné.

 

Pryč se zlozvyky

Olizování rtů patří mezi velké zlozvyky, které děláme často a nevědomě. Rty na to však mohou doplatit, protože je zbavujeme potřebné výživy a hydratace. To samé platí i o jejich okusování.

Mazat, mazat a mazat!

Vzhledem k tomu, že rty nemají žádné mazové žlázy, je nutné o ně intenzivně pečovat. Základem je hydratace a výživa, kterou potřebují. Právě proto by ve vaší kabelce neměl nikdy chybět balzám na rty, který dokáže zachránit kdejakou neplechu.

 

 

Shiseido Benefiance balzám na rty, 810 Kč

Regenerační balzám na rty, který zvýrazňuje konturu rtů a dodává jim plnost. Rty jsou po použití jemné, hladké a lesklé.

 

 

 

 

 

Bioderma Atoderm lip balm, 168 Kč

Balzám na suché rty je výborným společníkem do letních měsíců. Balzám navíc neobsahuje parfémy a tak se nesetkáte s žádným podrážděním.

 

 

 

L’occitane butter lip balm, 230 Kč

Hydratační balzám na rty obohacený o organické bambucké máslo, které rtům přináší potřebnou hydrataci, obnovu a ochranu. Vaše rty budou opět vláčné.

 

 

 

Trochu rozmazlování

Najděte si na rty trochu času a věnujte jim péči navíc, kterou si zaslouží. Uvidíte, že vám to vrátí a okolí vám je bude závidět.

 

TIP: Domácí peeling

Stačí smíchat třeba cukr s medem nebo s olivovým olejem. Směsí poté jemně promasírujte rty a opláchněte.

 

Popraskané koutky

Znáte to… zarudlé a suché trhlinky v koutcích úst jsou nejen bolestivé, ale dokáží také pěkně svědit a nejen to. Kazí váš perfektní vzhled. Jak se jich zbavit?

 

Popraskané koutky jsou známkou toho, že je vaše tělo oslabené. Právě proto myslete na vyváženou výživu a sáhněte po železu, zinku a vitaminech skupiny B. Pomohou vám nejen jako prevence, ale také na léčbu už popraskaného koutku. V žádném případě však koutky neolizujte, protože si tím jen uškodíte. Raději je promazávejte jelením lojem, nebo mastným krémem který uleví od svědění.

 

 

 

Nivea cream, 29 Kč

Klasika, která vás nezklame a krásně promastí vaše popraskané koutky.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here