V kosmetickém světě se trendy střídají každou chvilku. Co je však stále v kurzu je zlato, které při výrobě mastí používali už staří Egypťané. Ti ho mísili s rostlinnými silicemi a vytvářeli si svůj vlastní elixír mládí.  

Drahé kovy v dnešní době už neslouží pouze k výrobě šperků, ale vytvářejí se z nich kosmetické výrobky, které slibují zázraky. Zlato svou barvou a leskem připomíná slunce, které bylo vždy považováno za dárce života a právě proto mu byla připisována božská moc.

Zlato je známé pro své úžasné antibakteriální účinky, pro které se také hodně dlouhou dobu využívalo ve stomatologii a na pleť má doslova blahodárný vliv. Pokožku krásně regeneruje a také zpomaluje stárnutí pleti, po kterém touží většina žen. Není se čemu divit, že mezi nejcennější vlastnosti zlata patří omlazující a antioxidační účinky. V kosmetice se používají nejrůznější masky ze zlatých fólií, které při pravidelném používání pleť  rozzáří a vypadá zdravěji. Jinak na tom nejsou ani krémy, které obsahují koloidní zlato, které je rozpuštěné v kapalině. V dnešní době hned několik firem nabízí alespoň nějaké produkty s obsahem zlata. Tento drahý kov se v krému může také objevit v podobě mikroprášku.

Při výběru kosmetiky obsahující zlato se nezapomeňte soustředit na kvalitu obsaženého zlata. Ta hraje velkou roli. Doporučujeme používat přípravky s obsahem dvaceti čtyř karátového zlata, na které se můžete spolehnout.

 

 

Luxurious Real Gold, Leorex Gold, 1189 Kč

Jedinečné sérum, které podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pleti. Luxusní pravé zlato obsažené v séru přirozeně osvěží pleť a dodá jí mladistvý vzhled.

 

 

 

 

No1 Bust, di Angelo cosmetics, 2100 Kč

Krém s obsahem 24 karátového zlata, který je určen pro dekolt. Vzhledem k tomu, že se v jistém věku začínají v dekoltu objevovat vrásky, tento krém vás jich s jistotou zbaví. Pokožku bohatě hydratuje a rychle nastartuje tvorbu kolagenu ke zpevnění pokožky.

 

 

Je důležité si uvědomit, že v dnešní době existují i další suroviny, které pleť dovedou rozmazlit a zkrášlit. Jaké to jsou?

 

Kaviár

I kosmetický průmysl si cení skvělých účinků kaviáru, který je dokonalým pomocníkem při regeneraci pleti a při obnově její buněčné struktury. Kaviár obsahuje vitaminy A, D, proteiny a stopové prvky, které pokožce dodávají dostatek živin.

 

 

La Prairie The Caviar Collection serum, 6290 Kč

Sérum, kterým každý den nastartujete svou pleť. Složení je lehké a přitom velmi účinné. Obsahuje kaviárovou vodu, vysoce koncentrovanou esenci s aktivními složkami s obsahem kaviáru, které pokožku promění k nepoznání.

 

 

 

Eveline Cosmetics Caviar Prestige 45+, 289 Kč

Denní krém proti vráskám, který snižuje výskyt hlubokých vrásek, upravuje kontury obličeje a zlepšuje hustotu a strukturu pleti.

 

 

Perly

Perlový prášek účinně bojuje proti pigmentovým skvrnám a má výrazné regenerační účinky. Není se tedy čemu divit, že se k zesvětlení pleti používá už po staletí.

 

 

Q10 Plus serum, Nivea, 353 Kč

Perlové sérum proti vráskám, které účinně bojuje s vráskami  a zpomaluje vznik nových. Po jeho použití je pleť vyhlazená a krásně jemná.

 

 

 

Keenwell LA CREME Pearl Skin, 971 Kč

Pleťový krém s obsahem perel a kaviáru, který je vhodný pro regeneraci pokožky. Je plný vitamínů, mastných kyselin s kombinací kaviáru a minerálního prachu z perel. Právě díky tomu efektivně regeneruje pokožku a má dobré hydratační účinky.