Jedním z projevů stárnutí jsou vrásky, které my ženy vidíme nerady. Z počátku jsou malé, ale postupem času se prohlubují. Díky vyspělým technologiím, kvalitní kosmetice a prevenci se však dají léčit.

Nikdo není dokonalý, ale když se vám na pleti objeví vráska, tak ji důkladně analyzujete a většinou si i smutně povzdychnete, jak je možné, že už je máte! Naštěstí to v dnešní době není nic neobvyklého a dá se proti nim skvěle bojovat.

S přibývajícím věkem v těle ubývají látky jako kolagen, elastin a kyselina hyaluronová, které udržují naši pleť pevnou a hladkou. Uspořádání kožní tkáně a dostatečné zásobení kolagenem a elastinem, přispívají k pevné struktuře mladé pleti a zajišťují, že je pleť pevná a sjednocená. Postupně však dochází k přirozenému stárnutí, které je ovlivněno vašimi geny a oxidačním stresem způsobeným slunečním zářením. Vrásky však vznikají i při snížení tvorby kyseliny hyaluronové, která je vazebná a obklopuje buňky, které pleť zanechávají mladistvou, svěží a pevnou. Díky úbytku kyseliny, pleť ztrácí pevnou strukturu a je náchylná ke vzniku vrásek.

Vysoce kvalitní kyselinu hyaluronovou, navíc obohacenou o vitamín E, výtažky z hedvábí a zlato, získáte v séru No1 Gold. Vaše pleť bude doslova sametová a po několika dnech pravidelné aplikace (vždy na odlíčenou pleť na noc) poznáte, že vrásky se začínají zmenšovat a trvale vyhlazovat.

DiAngelo Cosmetics, No1 Gold, 1.150 Kč

 

 

Kde vrásky vznikají a proč?

Vrásky se tvoří v hlubší vrstvě pleti, tzv. škáře, která je složena ze sítě pružného elastinu a kolagenu, které dodávají pleti pevnost. Příčin vzniku vrásek je více, ale ke změnám ve škáře dochází vlivem fyzického stárnutí, kdy pleť ztrácí pevnost, hydrataci a pružnost. První vrásky se objevují v závislosti na životosprávě, péči o pleť a genech, takže pokud patříte mezi ty šťastné, objevily se vám až kolem třicátého roku věku.

Jako první se vrásky projevují na čele, kde si můžete všimnou vodorovných linek či rýh mezi obočím. Ty jsou způsobené mimikou obličeje. Dále se projevují u vnějších koutků očí, kde jsou jemné a postupem času se prohlubují. Hlubší vrásky se později objevují od nosu k ústům, kde se tyto dvě oblasti spojují. Nakonec se však postupem času objevují linky a rýhy po celém obličeji.

Jak vráskám předejít a jejich vznik redukovat?

Důležitá je prevence, které je potřeba se věnovat. Základem je nekouřit, dodržovat zdravý životní styl, používat kvalitní kosmetiku a nevystavovat se slunečnímu záření bez krémů na opalování.

 

Kvalitní spánek

Pokud chcete zamezit tvorbě vrásek, je důležité věnovat pozornost dostatečné době spánku, kdy si pleť i celé tělo odpočine. Když tělo nemá dostatek relaxu a odpočinku, tak produkuje hormon kortizol, který narušuje kožní buňky.

Životospráva

Důležitým faktorem je vaše životospráva, takže pokud kouříte, tak podporujete produkci enzymu, který ničí elastin a kolagen, látky, které udržují vaši pokožku pevnou. Také zdravé potraviny, voda a zelený čaj mají na naše tělo blahodárné účinky, jako je třeba výživa pokožky a doplnění potřebných vitamínů.

Sluníčko

Každá z nás chce být v létě opálená a krásná, ale nic se nemá přehánět. Pokud chcete vznik vrásek oddálit, tak používejte kvalitní opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem a nezapomínejte ani na mléka po opalování, které pleť zklidní.

Peeling

Patříte mezi ženy, které denně používají kosmetické doplňky, jako jsou peelingy či čistící pěny? Tak buďte opatrná, protože tyto produkty zbavují pleť přirozeného mazu a dochází tak k vysušení a tvorbě vrásek.

Hydratujte

Nedostatek vody urychluje stárnutí pleti a také vznik vrásek. Když budete dodržovat pitný režim, můžete proces předčasného stárnutí pleti nejen zastavit, ale také zlepšit dosavadní stav pleti. Denní příjem tekutin by měl obsahovat alespoň dva litry vody.

Čištění a vhodná kosmetika

Každý večer byste neměla zapomínat na důkladné vyčištění pleti, která je po celém dni plná těch nejrůznějších nečistot. Důležitá je i kvalitní péče, takže noční a denní krém je nutností, bez které nemůže pokožka fungovat. Péči není jednoduché vybrat, protože každému sedí něco jiného, proto pokud tápete, neváhejte navštívit dermatologa a nechat si doporučit krém na míru.

 

 

Eucerin Hyaluron-filler sérum, 819 Kč

Sérum proti vráskám, díky kterému budete vypadat mladě a krásně. Hned po prvním použití viditelně redukuje vrásky a zpevňuje pleť.

 

 

 

Revoluční ošetření pleti, které vám pomůže redukovat vrásky

Každou chvilku se na trhu objevuje spoustu zajímavých ošetření či bojovníků proti vráskám a ochablé pleti. Chcete však vsadit na ty nejúčinnější? Pojďme se na ně podívat.

 

Účinný pomocník? Vaše krev!

Ošetření pomocí plazmy je velkým hitem a kosmetickým převratem, který modeluje obličej pomocí plazmagelu. Plazmagel přináší ochranu před alergií a jinými nežádoucími účinky, které většina výplňových materiálů vyvolává. Je hustý a hodí na vyplnění objemu tváří nebo k modelaci lícních kostí. Zákrok probíhá tak, že vám odeberou krev, která se odstředí na čistou plazmu a zpracuje se. Poté se aplikuje pomocí tenkých kanyl na krémem znecitlivěnou pleť, kde je potřeba vyhladit vrásky nebo pozvednout kontury. Pokud se u vás objevily první známky stárnutí, tak právě toto ošetření je vhodné jako prevence.

 

3D Hydrolifting

Injekční ošetření zvané mezoterapie je další variantou, jak se zbavit vrásek. Ošetřením se aktivní látky vpracují do hlubších vrstev kůže, kde zlepšují hydrataci, kvalitu kůže a tonus. Novinkou je 3D hydrolifting za pomoci kyseliny hyaluronové XHA3, který kůži hydratuje a mění její objem. Ve výsledku vypadá pleť mladistvě a pevně.

 

Akupunktura obličeje proti stárnutí

Léčebná metoda, při které se do akupunkturních bodů na těle vpichují malé jehličky. Ty mají za úkol podráždit postižené místo a vyburcovat tělo k jeho opravě. Odborník, který proceduru provádí by měl znát váš věk, způsob života, stres a stravování. Specialista pak může určit, kam se budou jehličky vpichovat. Nevpichují se totiž pouze do vrásek, ale třeba i do chodidel. Podle tradiční čínské medicíny je totiž naše tělo protkáno čakrami, kterými proudí životní energie, ovlivňující stav našeho těla i naší mysli. Vpichem jehličky se tak aktivují buňky v daném místě a tělo je začne samo opravovat.

 

Injekce botulotoxinu

Botulotoxin svými účinky dočasně omezí pohyb obličejových svalů a tím zamezí tvorbě vrásek. Nejčastěji se tato metoda používá na čele a okolo očí, kdy se tak redukují mimické obličejové vrásky. Účinky odezní během několika měsíců a postup je potřeba opakovat.

 

Medelisol

Toužíte se zbavit vrásek, ale bolest není nic pro vás? Laser Medelisol dokáže v pleti nastartovat tvorbu kolagenu a elastinu pomocí pouhého světla. Dalším bonusem je, že má zklidňující účinek a působí protizánětlivě, takže si hravě poradí i s akné. Světlo laseru funguje jako biostimulátor, kdy se světelná energie promění v buněčnou a v pleti nastartuje hloubkovou regeneraci. Ošetření kombinuje a prolíná různé vlnové délky během jediného zákroku.

 

Radiofrekvenční terapie

Pokud toužíte po zpevnění pleti a odstranění vrásek, tak určitě vyzkoušejte radiofrekvenční terapii, která je vhodná k řešení nedokonalosti pleti a zároveň funguje jako prevence. Během ošetření se pomocí elektromagnetických vln prohřeje podkoží, čímž se aktivuje tvorba kolagenu a vyhladí se vrásky.

 

Jak se zbavit vrásek přírodní cestou

Vrásek se můžete zbavit i přírodní cestou, protože výživa a vnitřní čistota jsou klíčem k jejich vyhlazení a není neobvyklé, že při pití čerstvých šťáv nebo konzumaci syrových potravin z přírody vrásky odejdou. Pomoci si ale můžete i zvenčí.

 

Kokosový olej

Pokud jde o vyhlazení viditelných vrásek, tak kokosový olej je skvělým pomocníkem. Dokáže totiž obnovit kožní tkáň, pleť zůstane krásně hydratovaná a hladká. Ideální je vmasírovat si ho pleti každý večer před tím, než půjdete spát. Pravidelná a poctivá aplikace jistě brzy ukáže své výsledky.

Purity vision bio panenský kokosový olej, 100 ml, 99 Kč

 

 

Bambucké máslo

Bambucké máslo je skvělé na obnovu pleti, protože ji regeneruje, obnovuje, chrání a zpomaluje proces jejího stárnutí. Obsahuje báječné esenciální mastné kyseliny, fytosteroly a další látky, které zjemňují vrásky. Každý večer před spaním si ho vmasírujte do obličeje a to opakujte po každý další večer.

Saloos Bio Karité balzám, 50ml, 99 Kč

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here