Všichni toužíme po krásných nehtech, ale většinou se o ně opravdu špatně staráme. Zapomeňte na tyto špatné návyky, kterými svým nehtům opravdu škodíte. 

KOUSÁNÍ

Děti a teenageři se většinou potýkají s jedním společným problémem a to je kousání nehtů. Samozřejmě, že si tím prošla většina z nás, ale pokud chcete mít krásné nehty, přestaňte s tím. Kousání vám rozhodně nezajistí krásné a upravené nehty, které budou přitahovat oči ostatních, ale takové, za které se budete stydět.

 

 

ÚPRAVA KŮŽIČEK

Ačkoli si všichni myslí, jak by se měla kůžička kolem nehtů zastřihávat, tak to je omyl. Ano, pečujte o ni, ale rozhodně ne nůžkami. Nejlepší je, když použijete své nehty a kůžičku budete tahat dolů po lůžku. Ona se časem přizpůsobí a bude vypadat tak, jak chcete.

 

 

GELOVÉ NEHTY

Znáte to. Chcete mít krásné nehty, ale nechcete se o ně starat, tak chodíte na gelové. Víte, jak si tím ale ubližujete? Nehty si tím úplně zničíte a bude hodně dlouho trvat, než je dáte do kupy. Nehty budou slabé a dehydrované.

 

 

 

KÁVA A KOKTEJLY?

Věděli jste, že váš jídelníček a životní styl se odráží i na vašich nehtech? Pokud tedy holdujete alkoholu, kávě a dalším nezdravým věcem, nemůžete se divit, že vaše nehty nejsou krásné a zdravé. Čím je vaše strava lepší a pestřejší, odrazí se to i na vašich nehtech.

NEHTY NEJSOU NÁSTROJ

Požíváte nehty na škrábání, otevírání klíčenky atd? No jo, tak to je také špatně. Takhle si totiž lehce narušujete jejich tvar a stav. Krom toho, že zlomenina nehtu už se vás drží tak nějak konstantně.

 

 

ÚKLID BEZ RUKAVIC

Čistíte si doma koupelnu bez toho, aniž byste použili rukavice? Tak to je chyba, protože nehty se díky chemikáliím oslabují a dost ničí. Tímhle je doslova posíláte na smrt. Pozor na to. Raději si pořiďte rukavice, ušetříte tím i vaši pokožku.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here