Kdo by netoužil po dokonalém obočí jako z časopisu. Určitě nám dáte za pravdu, že obočí tvoří podstatnou část obličeje. Spousta z nás již experimentovala s mnoha produkty na obočí, ve snaze vytvořit dokonalé oblouky, ale výsledky nebyly takové, jaké by jsme si přály. Proto pro vás máme návod, jak se k dokonalému obočí dopracovat. Ukázalo se, že je důležité přizpůsobit tvar obočí tvaru obličeje, tak pojďme na to!

TVAROVÁNÍ OBOČÍ

  1. Prvním krokem k perfektnímu obočí, je potřeba najít bod, kde má obočí začínat. Vezměte si k tomu tužku, nebo jiný dlouhý, tenký nástroj a přiložte jej do vnitřního rohu oka tak, aby zároveň protínalo vnější stranu nosní dírky. Místo, kde nástroj překrývá vaše obočí, je místo, kde by mělo začít. Vyznačte si jej tečkou.
  2. Zjistěte místo, kde by měl být vrchol oblouku obočí. K tomu použijete stejný nástroj, jako v prvním bodě a dívejte se rovně před sebe do zrcadla a přiložte jej od vnější strany nosní dírky, přes vnější hranu zornice. Místo, kde špejle překročí vaše obočí, je bod, kde by měl být oblouk obočí. Označte si ho také tečkou.
  3. Nakonec je důležité zjistit, kde má vaše obočí končit. Je to stejně důležité jako to, kde začíná,pokud toužíte po dokonalém obočí k vašim očím. Přiložte nástroj k okraji nosní dírky a směřujte jej k vnějšímu okraji oka. Místo, kde nástroj překročí vaše vnější čelo, je místo, kde by mělo končit. Označte bod také pomocí tužky na oční linky.

Pokud však máte dlouhý obličej prodlužte si obočí ještě o něco více. Naopak u širokého obličeje by vnější konce měly být tenčí a jemnější. Také by jste si měli určit, jak silné chcete, aby vaše obočí bylo. Perfektní obočí někoho jiného nemusí být to dokonalé pro vás. Někomu více sluší silnější, huňaté obočí, a k jinému se zase více hodí tenké a dobře upravené.

 

ÚPRAVA OBOČÍ

  1. Vezměte si kartáček na obočí a obočí učešte ve směru růstu. To vám usnadní zjistit, jaké chloupky, je třeba vytrhnout. Podívejte se na místo, kde by váš oblouk měl vrcholit a pečlivě, podélně chloupky vytrhejte tak, aby byl vrchol dominantní.
  2. Nakreslete požadovaný tvar obočí. Pokud v tom již máte nějakou praxi, spojte tečky, které jste si předem připravily a nakreslete obrys obočí. Pokud si na to netroufáte, můžete si zakoupit na pomoc šablonu na obočí v jakékoliv drogerii.

 

MALOVÁNÍ OBOČÍ

  1. Vezměte tužku na obočí ve stínu podobnému vašemu obočí a udělejte lehké tahy směrem k růstu chloupků, aby jste dobře vyplnili mezery na obočí. Obočí obvykle neroste rovnoměrně, takže vyplnění mezer je nezbytností pro vytvoření dokonalého obočí. Pro nejpřirozenější vzhled vyberte tužku obočí o jeden, nebo dva odstíny světlejší, než je přirozená barva obočí. Pro výraznější vzhled zvolte zase tužku na obočí o odstín,nebo dva tmavší, než je vaše obočí.
  2. Nakonec obočí znovu pročešeme kartáčkem ve směru růstu chloupků, aby vše  bylo upraveno stejným směrem. A dokonalé obočí je tady!