Peeling používáme k odstranění odumřelých buněk z pleti, nadbytečného kožního mazu a k otevření pórů. Pleť je díky této proceduře hladká, prokrvená a zdravá. Peeling si samozřejmě můžete pořídit v každé drogerii v libovolné kvalitě i ceně, ale proč zbytečně utrácet peníze, když  si jej můžete  vyrobit  sami doma z běžných surovin.

Máme pro vás pár jednoduchých receptů, které skvěle fungují a budou pro vaši pokožku hotovým elixírem z přírody. Jejich výroba doma je tak jednoduchá, že ji zvládne opravdu každý. Ale pozor, peeling by se neměl dělat vícekrát, než jednou týdně, abychom zbytečně pleť nedráždili a nezanechávali ji vystavenou vnějším vlivům.

1. Peeling z ovesných vloček

Vločky jsou ideální pro mastnou pleť, protože jsou kromě odumřelé kůže schopné absorbovat také nadbytečnou mastnotu.

Skvělý, jednoduchý a velmi zdravý peeling vytvoříme smícháním jedné lžičky ovesných vloček, jedné lžičky hrubého hnědého cukru a jedné lžičky kvalitního medu.

2. Citrónový peeling

Citrónová šťáva obsahuje alfa-hydroxy kyselinu. Ta rozpouští tuk, který drží na obličeji odumřelé buňky.

Skvělou kombinací pro vyživení a exfoliaci tvoří vymačkaná půlka citrónu, lžička hnědého cukru, medu a olivového oleje.

3. Kávový peeling

Mletá káva má vynikající vlastnosti pro odstranění odumřelé kůže. Zároveň také pleť posiluje a rozjasňuje. Dobrá zpráva je, že můžete použít jak kávu čerstvě namletou, tak i kávovou sedlinu z vypité kávy!

Skvělou kombinací je půl lžičky kávové sedliny a půl lžičky kokosového oleje.

6. Peeling ze zeleného čaje

Zelený čaj je skvělý pro zjemnění pokožky.

Uvařte si silný zelený čaj, nechte ho vychladnout a pak jednu lžíci čaje smícháte se třemi lžícemi cukru. Zbytek čaje pak můžete použít na odličovacím tampónu jako pleťovou vodu.

Tipy na závěr

Jak jistě víte, peelingy se dají použít na celé tělo. Neměli byste však zapomenout, že na obličeji je kůže citlivější, než na zbytku těla. Při aplikaci peelingu na obličej buďte tedy šetrnější a zvolte ty jemnější suroviny. Pokud se rozhodnete použít peeling na tělo, přidejte trochu tlaku, aby se krev aktivovala. Skvělou přísadou na tělový peeling je krystalový cukr, který díky větším částicím skvěle promasíruje vaši pleť do hloubky. Kůže bude také více hydratovaná pokud použijete oleje, ať už je to kokosový, mandlový, nebo olivový panenský. A rada na závěr – hrubý peeling je dokonce vhodný jako prevence proti celulitidě anebo ji dokáže postupně zmenšovat.

Základní ingredience, které můžete kombinovat a míchat dohromady:

káva (kofein) – zrychluje metabolismus a odbourává tuky

med – hydratuje pokožku a má antibakteriální účinky

čaj – zvláčňuje a hydratuje, zjemňuje pokožku

skořice – prohřívá pokožku a roztahuje cévy, čímž odbourává tuky

citrónová šťáva – omezuje mazotok a zároveň má i zesvětlující účinek na pigmentové skvrny