Obdivujeme spoustu hollywoodských hereček a světových modelek kvůli očím, postavám, dlouhým nohám, ale také pro jejich krásné výrazné lícní kosti. Ano, často je to jen dobrý makeup a stínování, ale nějaký základ tam být musí.

Dnes Vám ukážeme několik jednoduchých cviků, které si můžete cvičit vždy, když půjdete třeba na záchod. Tam Vás nikdo neuvidí a uděláte něco pro sebe. Anebo pokud máte přátelský pracovní kolektiv, můžete se dvakrát – třikrát denně šklebit jedni na druhé. Taková obličejová gymnastika stmelí tým víc, než jakýkoliv teambuilding 🙂

 

Vytvarujte ústa tak, jako byste chtěli říct dlouhé „ó“, ale zkuste rty protáhnout co nejvíce do dálky to půjde. Tím protáhnete a uvolníte svaly. Vydržte alespoň 20 vteřin.

 

Pak se zkuste s velkou silou usmát a tahat úsměv nahoru právě pomocí svalů, které tvarují líce – budete mít pocit, jako byste si chtěli koutky úst natáhnout až k lícním kostem. Opět vydržte alespoň 20 vteřin.

 

Hlavní cvik – prsty zapřete o spodní část lícních kostí a zkoušejte je stahy lícních svalů odtlačit. Tak, jako byste je chtěli silou odtlačit až nad lícní kosti. Můžete buď vydržet 20 vteřin anebo cvik 20x opakovat.

 

Nakonec se snažte rty vtáhnout jakoby dovnitř úst. Tím celý obličej protáhnete.

Celou sérii opakujte 3x hned po sobě. Jedno cvičení Vám zabere kolem 3 minut a pokud budete cvičit 3-5x denně, můžete se do několika týdnů těšit na první viditelný výsledek.

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here