Někteří lidé mají krásně dlouhé a bohaté řasy od přírody. Temné orámování jejich očí je až podmanivé. A pak jsme zde my, kteří tolik štěstí nemáme a řešíme linky, řasenky anebo nějakou formu zahuštění a prodloužení.

Nejrychlejší formou prodloužení řas je aplikace umělých, ale kdo jste to jednou podstoupil, víte, že to není extra příjemná ani levná záležitost. Neodsuzuji to – naopak. Pokud najdete šikovnou řasařku, vypadá to dlouho dobře, ale často se setkávám s řasami nalepenými tak tragicky, že nechápu jak s tím může někdo vyjít ven. Nemluvě o vypadaných a často neopravovaných mezerách.

Jako uživatelsky mnohem příjemnější se tedy jeví používání nějakého séra, které přirozeně prodlouží řasy. Na trhu jsou jich dnes 2 nebo 3 desítky. Některé jsou jen kondicionérem bez výraznějšího efektu a některá slibují překotný nárůst řas za pár dní. Jak jsme už opakovaně psali – dávejte si ale pozor, co si na oči dáváte. Takhle rychlý nárůst je způsoben hormony, které sice řasu rychle „vyženou“, ale často se stalo, že rychle narostlé řasy zase rychle vypadnou. Nehledě na to, že hormony mohou i poškodit zrak a mají spoustu vedlejších účinků, které pro Vaše oči vůbec nejsou příznivé.

Dnes jsme vybrali 5 nejoblíbenějších a nejprodávanějších sér na českém trhu, která jsou dlouhodobě oblíbená a prokázaně fungují.

Efektivita sér, které dnes představujeme, je hodně podobná. Všem našim testovaným ženám řasy vyrostly na relativně podobnou úroveň. Některé o chvilku dřív, jiné o kapku později, ale efekt všech zmíněných je v zásadě podobný. Zaměřili jsme se tedy hlavně na cenu, která je nesmyslně rozdílná za takřka stejný výsledek.

 

1. No1 Lash od Di Angelo Cosmetics

Velmi účinné sérum pro podporu růstu vašich řas. Neslibuje úplně nejrychlejší nárůst – maximum délky bylo dosaženo kolem 4 měsíců. Řasy jsou pak skoro dvojnásobně dlouhé, výrazně tmavší a pevnější. Vypadají bohatší a objemnější. Tohle sérum je vynikající.

Má příjemný aplikátor – na jedno namočení nanesete sérum na všechny 4 víčka.

Nepálí, ani když se dostane do oka.
Oči nečervenají ani se nedělají tmavé kruhy.

Obsah je 6ml za 1.950,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte 325,- korun
Díky své účinnosti, ale i fantastické ceně je tohle dnešní vítěz.

https://www.notino.cz/di-angelo-cosmetics/no1-lash-serum-pro-prodlouzeni-ras/

 

 

2 – M2 Beauté

Účinné sérum na růst řas. V Německu je nejvíce rozšířené a nejprodávanější, nicméně se objevilo na seznamu sér, obsahujících zakázaný hormon prostaglandin, který na základě vlastního výzkumu vydala švédská zdravotní instituce Läkemedelsverket (čtěte zde: https://www.dr-jetskeultee.nl/jetskeultee/download/common/artikel-wimpers-ingredients.pdf). Řasy díky séru M2 rostou velmi rychle a jsou znatelně delší.

Má tenoučký aplikátor ve tvaru tenké štětinky, kterou je třeba neustále namáčet.

Pokud se dostane do oka, pálí jako čert.
Z počátku používání se občas objevily tmavé kruhy pod očima a někdy i zčervenaly oči.

Obsah je 5ml za 3.225,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte 645,- korun

https://www.notino.cz/m2-beaute/eye-care-aktivacni-serum-na-rasy/

 

 

3. Hair plus od Tolure Cosmetics

Účinné sérum na růst řas. Je to jeden ze dvou produktů pod názvem Hair Plus na trhu, který se dělí o tuto ochrannou známku. Řasy znatelně vyrostou, doba růstu je kolem 3-4 měsíců a efekt je obdobný, jako u dalších zmíněných produktů.

Má aplikátor ve tvaru tenkého štětečku, vcelku příjemně se používá.

Pokud se dostane do oka, pak zaštípe.
Oči nečervenají, žádná známka tmavých kruhů

Obsah je 3ml za 1.790,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte 596,- korun

https://www.notino.cz/tolure-cosmetics/hairplus-rustove-serum-pro-rasy-a-oboci/

 

 

4. Hairplus od FacEvolution

Také vcelku účinné sérum na růst řas. Je to druhý produkt pod názvem Hair Plus na trhu, ale na rozdíl od firmy Tolure Cosmetics (výrobce předchozího produktu se jménem HairPlus) není firma FacEvolution (výrobce tohoto produktu HairPlus) na internetu takřka k nalezení. Nicméně i zde řasy vyrostou během 3-4 měsíců a efekt je velmi podobný předešlému produktu.

Má aplikátor ve tvaru tenoučké štětinky a mnohdy není snadné se přesně strefit.

Pokud se dostane do oka, hodně štípe.
Zpočátku oči červenaly a občas se udělaly tmavé kruhy pod očima

Obsah je 4,5ml za 2.279,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte 506,- korun

https://www.notino.cz/facevolution/hairplus-rustove-serum-pro-rasy-a-oboci/

 

 

5 – RevitaLash

Sérum na růst řas z laboratoře Dr.Brinkehoffa, pocházející z USA. Jak jistě víte – Amerika je velmi otevřená a přípravky, které jsou v Evropě zakázány, se tam prodávají bez omezení. RevitaLash se stejně, jako M2 objevil na seznamu sér, obsahujících nebezpečné hormony, který vydala švédská zdravotní instituce Läkemedelsverket (čtěte zde: https://www.dr-jetskeultee.nl/jetskeultee/download/common/artikel-wimpers-ingredients.pdf). Nicméně řasy velmi rychle vyrostou a efekt je velmi podobný všem zde uvedeným ostatním sérům.

Má aplikátor ve tvaru tenoulinké štětinky, až se zdá, že se výrobce bojí, aby se séra na víčka nedostalo příliš mnoho.

Pokud se dostane do oka, nepříjemně štípe a pálí.
Oči po aplikaci červenaly a občas se dělají tmavé kruhy pod očima

Obsah je 3,5ml za 2.690,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte 768,- korun

RevitaLash také nabízí variantu 2ml za 1.990,- korun, takže za 1ml séra zaplatíte celých 995,- korun, ale POZOR – k mání je i varianta 1ml za 1.290,- korun, kde sami vidíte tu nesmyslnou cenu za 1 mililitr. Není ani účinnější, než ostatní séra – jen víc štípe v očích.

https://www.notino.cz/revitalash/advanced-kondicioner-na-rasy/

 

 

Co dodat na závěr – efekt všech sér je hodně podobný. Řasy povyrostou a jsou delší, výraznější a zdají se objemnější. Je jen na Vás, jaká značka je Vám milejší a jaká aplikace séra příjemnější.

Ještě jednou srovnání nepochopitelně rozdílných cen za 1 mililitr séra se stejným účinkem:
No1 Lash (Di Angelo Cosmetics) – 325 korun
M2 Beauté – 645 korun
Hair Plus (Tolure Cosmetics) – 596 korun
Hair Plus (FacEvolution) – 506 korun
RevitaLash (balení 3,5ml) – 768 korun
RevitaLash (balení 2ml) – 995 korun
RevitaLash (balení 1ml) – 1.290 korun

Co si o tom myslíte Vy?

 

 

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here