Příprava je základ. Nejdůležitější je pleť pořádně vyčistit, odstranit nečistoty a maz. Vyberte si správný čistící přípravek podle typu a stavu Vaší pleti.

Na vyčištěnou pleť naneste sérum nebo lehký krém s SPF a kyselinou hyaluronovou, která má vysoce hydratační účinky. Pokud chcete nanést make-up, zvolte raději BB nebo CC krém, protože hutný make-up Vám ucpe póry, pleť nebude moci dýchat a mohou se Vám udělat pupínky.

Na místa, která chcete zakrýt víc, použijte korektor. K létu patří opálený a svěží vzhled, takže bronzer a tvářenka jsou nutností. Vyzkoušet můžete třeba novinku od BECCA Cosmetics Be A Light Palette – kombinace pudru, bronzeru a tvářenky, ideální do kabelky.

Pudr nanášejte jen v tenké vrstvě, nepudrujte se, pokud máte obličej zpocený, v horkém počasí se Vám na pleti zdrcne. Použijte raději matující papírky.

 

S voděodolnými produkty na pleť to není dobré moc přehánět. Často obsahují silikony a pleť pod nimi hůř dýchá. Pokud se chcete líčit k vodě, použijte raději jen voděodolnou řasenku, gel na obočí Tattoo Brow od Maybelline (obočí vydrží až 3 dny) a opalovací krém.

 

Nebo místo řasenky a gelu na obočí si můžete zajít do kosmetického salónu třeba na obarvení obočí henou nebo na lifting řas, hezké obočí a řasy Vám vydrží skoro 2 měsíce.

Vaše rty ocení, když se vyhnete hutným rtěnkám a použijete raději balzám, který je zvláční a vyživí. Také je ochrání před sluncem. Oční stíny mají v horku tendenci se slévat do záhybu víčka, zvýrazněte proto raději rty barevným balzámem nebo leskem. Léto je ideální čas pro výrazné barvy, rozmanité materiály a pestrobarevné doplňky, tak se toho nebojte!

 

Tip pro dlouhotrvající líčení je fixační sprej. Vizážistky si chválí MAC Fix + Prime, který je tedy fixační sprej a zároveň i podkladová báze.

Za vyzkoušení určitě stojí i nové fixační spreje od Makeup Revolution s hydratačním účinkem a příjemnými vůněmi.