Čtvrtek, 1 října, 2020

Skvělé tipy, jak na dokonalý tvar obočí

Kdo by netoužil po dokonalém obočí jako z časopisu. Spousta z vás už určitě experimentovala s mnoha produkty na obočí ve snaze vytvořit dokonalé oblouky, ale výsledky nebyly takové, jaké byste si přáli. Proto pro vás máme návod na perfektně vytvarované obočí.

Tvarování dokonalého obočí krok za krokem
  1. Nejdřív najděte bod, kde má vaše obočí začínat. Vezměte si třeba tužku a přiložte ji k vnitřnímu koutku oka tak, aby zároveň protínala vnější stranu nosu. Místo, kde tužka překrývá vaše obočí, označte.
  2. Teď hledejte vrchol oblouku obočí. Dívejte se rovně před sebe do zrcadla a tužku přiložte od vnější strany nosu přes vnější hranu zornice. Místo, kde tužka protne vaše obočí, by mělo být nejvyšším bodem jeho oblouku.
  3. Teď už jen stačí zjistit, kde má obočí končit. Tužku přiložte k okraji nosu a nasměrujte ji k vnějšímu okraji oka. Konec obočí by měl být právě tam.

Tip:

Máte podlouhlý typ obličeje? Obočí o pár milimetrů prodlužte. Je váš obličej spíše kulatý? Vnější konce obočí si namalujte tenčí a jemnější.

Tři kroky k dokonale vytvarovanému obočí.
Úprava obočí
  1. Obočí učešte kartáčkem ve směru růstu chloupků. Snadno tak zjistíte, které z nich „vybočují z řady“. Vytrhejte je.
  2. Tužkou na oči nakreslete požadovaný tvar – spojte tečky, které jste si vyznačili při měření správného tvaru, anebo použijte šablonu. Obrys vašeho vysněného obočí je na světě.
Malování obočí
  1. Tužkou na obočí v odstínu podobnému barvě vašeho obočí dělejte lehké tahy ve směru růstu chloupků a obrys postupně vyplňte. Pro přirozený vzhled volte odstín o jeden až dva tóny světlejší než je přirozená barva obočí a pro výraznější look si vyberte odstín o jeden až dva tmavší.
  2. Nakonec obočí pročešte kartáčkem ve směru růstu chloupků. A je to!

Užiteční pomocníci

Eyebrow Perfector Pudr na obočí s aplikátorem 2 v 1, Orlane, 690 Kč. Prodává Institut Orlane Praha a Sensualité.

Eyebrow Perfector Pudr na obočí s aplikátorem 2 v 1,
Orlane, 690 Kč. Prodává Institut Orlane Praha a Sensualité.
Transparentní gel na řasy a obočí, Dr. Hauschka, 409 Kč. K mání ve vybraných e-shopech.

Transparentní gel na řasy a obočí, Dr. Hauschka, 409 Kč. K mání ve vybraných e-shopech.
Goof Proof Brow Deal, Benefit, 800 Kč

Goof Proof Brow Deal, Benefit, 800 Kč
Lenka Jarošová
Lenka Jarošová
Potýká se s velmi citlivou, reaktivní, alergickou a ekzematickou pletí a pokožkou celého těla. Kdykoliv to jde, tak používá přírodní a organickou kosmetiku. Nejvíc ale řeší to, aby její kůži vybraný produkt nijak nedráždil. Z péče se vyžívá v pleťových sérech, maskách i balzámech na rty, ale nezapomíná ani na ruce, vlasy nebo dekolt. Dekorativní kosmetiku tak trochu fláká, ale baví ji řasenky a rtěnky.

ODPOVĚDĚT

Vlož komentář
Zde zadej své jméno