Trápí vás celulitida a nevíte, co s ní? My ano!

7564

I když se zdravě stravujete, pravidelně cvičíte a snažíte se pít hodně tekutin, tak se na zadečku a stehnech mohou objevovat tolik proklínané dolíčky. Nejste v tom sami. Pomerančová kůže trápí mnohé z nás a my vám poradíme, jak se jí efektivně zbavit.

Co celulitida vlastně je

Zvětšení tukových buněk, které jsou postupně vytlačovány na povrch kůže. Projevuje se dolíčky a hrbolky na pokožce – nejčastěji v oblasti stehen a hýždí.

Jak vzniká

Celulitidu zapříčiňuje omezený průtok krve a lymfy. Viníkem mohou být dědičné faktory, hormonální změny, nezdravý životní styl, hormonální antikoncepce, pití kávy, stres či ochabování vazivové tkáně. Ačkoliv se s celulitidou mohou potýkat obě pohlaví, zpravidla postihuje častěji ženy než muže – ženám se totiž v oblasti stehen a hýždí přirozeně ukládá více tuku.

Jak s ní bojovat

Prevencí vzniku celulitidy je dodržování správného životního stylu, pravidelné používání peelingů a krémů, časté návštěvy sauny a speciální masáže. Pokud vám „pomerančová kůže“ na stehnech vadí příliš, buďte trpěliví a obrňte se pevnou vůlí. Celý proces můžete urychlit, když začnete pravidelně cvičit a používat kosmetiku, která si s celulitidou hravě poradí.

Hřejivá skořice

Skořicový balzám, Herbamedicus, 250 ml, 109 Kč

Skořicový balzám, Herbamedicus,
250 ml, 109 Kč

Bylinný pomocník pomůže s redukcí celulitidy tak, že vaši pokožku pořádně zahřeje a donutí ji pracovat na plné obrátky. Jestli máte rádi vůni skořice, pak si tenhle balzám doopravdy zamilujete.

Perfektní tvarující gel

Anti-cellulite Shaping Gel, Dermacol, 200 ml, 99 Kč

Anti-cellulite Shaping Gel, Dermacol, 200 ml, 99 Kč

Gel od Dermacolu se příjemně nanáší a rychle se vstřebává. Pokožka na stehnech je už po týdnu pravidelného používání jemná a celulitida mírně zredukovaná.

Zpevňující olej

Anti-cellulite Massage Oil, Ziaja, 500 ml, 179 Kč

Anti-cellulite Massage Oil, Ziaja, 500 ml, 179 Kč

Tenhle zeštíhlující olej účinně zmírňuje příznaky celulitidy a zpevňuje pokožku. Navíc vás potěší jeho příjemná pomerančová vůně.

Když se spojí kofein a výtažek z hlohu

Anti-cellulite Lotion, Avon, 150 ml, 150 Kč

Anti-cellulite Lotion, Avon, 150 ml, 150 Kč

Termoaktivní tělové mléko s kofeinem a výtažky z hlohu přinese znatelné výsledky už po několika prvních použitích – prohřeje pokožku a zanechá ji jemnou, hebkou a bez celulitidy.

Pro pevnou pokožku bez celulitidy

Firming Cellulite Gel-Cream , Nivea, 200 ml, 250 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích.

Firming Cellulite Gel-Cream , Nivea, 200 ml, 250 Kč. Seženete ve vybraných drogeriích.

Zpevňující gel Nivea viditelně zredukuje projevy celulitidy a vaši pokožku nebývale zpevní.

Jde to i bez krému

Pokud se chcete celulitidě postavit hrdě a zcela přírodní cestou, vyzkoušejte jednu z těchto dvou osvědčených metod.

Kávový peeling

Kávovým peelingem odstraníte odumřelé kožní buňky a můžete se těšit z toho, jak kofein obnoví pružnost a jemnost vaší pokožky.

Tip

Pokud máte citlivou a jemnou pokožku, kávový peeling používejte jednou, maximálně dvakrát týdně.

Kartáčování nasucho

Tahle metoda má podobné účinky jako kávový peeling. Suché kartáčování pomáhá odstraňovat celulitidu díky stimulaci lymfatického systému. Abyste posílila pružnost pokožky, kartáčujte se krouživými pohyby směrem k srdci.