Ptáme se: Jak na letní péči o vousy?

7233

Lámete si hlavu s tím, jestli si v létě vousy nechat, anebo je shodit? Tomáš Čech, jeden ze zakladatelů pánské kosmetické značky Angry Beards, zodpověděl vaše 3 nejčastější otázky.

Je lepší na léto vousy oholit nebo je nechat dál růst?

Zvláště v létě je lepší vousy neholit. A to hned z několika důvodů. Vousy chrání obličej před škodlivým UV zářením, protože kůži slouží jako chladivý stín. Ta se sice bude potit, ale zdaleka ne tolik jako oholeným mužům. Porost také funguje jako účinný filtr pylu, prachu a ostatního nepořádku poletujícího ve vzduchu. I to se v létě hodí. Všichni se více pohybujeme venku, různé rostliny kvetou, a protože je sucho, tak je i prašno.

Může sluneční svit vousy při nedostatečné péči zničit?

Léto může dát vousům – a koneckonců i vlasům a kůži – obecně dost zabrat. Člověk se více potí, takže i častěji umývá. Pak dochází ke ztrátě živin a k vysušování vousů. V první řadě je potřeba si uvědomit, že vousy není nutné drhnout šamponem pokaždé, když se sprchujete. Šampon stačí použít jednou za dva až čtyři dny. Rozhodujte se podle toho, jak moc jste zpocení nebo zašpinění. Poté použijte speciální olej nebo balzám. Když se chystáte ven, tak je vhodnější balzám, který na vousech vytvoří ochrannou vrstvu. Ale ani použití oleje není chyba. Jde hlavně o vaši osobní preferenci. Nejdůležitější ve výsledku je, že o vousy pečujete a nenecháte je napospas slunku.

Jaké jsou nejčastější chyby v letní péči o vousy?

Určitě nadměrné mytí a zanedbání hydratace. V podstatě si v létě vystačíte se stejnou péčí jako v zimě. Samozřejmě můžete používat širokou škálu přípravků určených pro dané roční období a denní dobu. Z vlastní zkušenosti ale vím, že taková důsledná péče u většiny můžu nehrozí. Spousta chlapů používá ty samé přípravky pořád dokola a často volí multifunkční produkty. Základem je neumývat vousy moc často, vyhnout se levným sprchovým gelům a alespoň občas jim dopřát trochu oleje nebo balzámu.

Tomáš Čech (na fotografii) a Adam Auer si byli vědomi faktu, že na českém trhu lze pořídit pouze produkty pro „wannabe“ gentlemany. A tak se v roce 2017 rozhodli, že začnou pod značkou Angry Beards vyrábět poctivou a cenově dostupnou českou kosmetiku určenou pro normální chlapy.
Tomáš Čech (na fotografii) a Adam Auer si byli vědomi faktu, že na českém trhu lze pořídit pouze produkty pro „wannabe“ gentlemany. A tak se v roce 2017 rozhodli, že začnou pod značkou Angry Beards vyrábět poctivou a cenově dostupnou českou kosmetiku určenou pro normální chlapy.

Tomáš Čech doporučuje

Olej na vousy, 30 ml, 299 Kč. Bestseller značky.
Olej na vousy, 30 ml, 299 Kč. Bestseller značky.
Šampon na vousy, 250 ml, 259 Kč
Šampon na vousy, 250 ml, 259 Kč
Balzám na vousy Steve, 30 ml, 269 Kč
Balzám na vousy Steve, 30 ml, 269 Kč
Balzám na vousy Carl, 30 ml, 269 Kč
Balzám na vousy Carl, 30 ml, 269 Kč