Home Péče Péče o oční okolí Víme, co pomůže na ekzematickou pokožku očního okolí!

Víme, co pomůže na ekzematickou pokožku očního okolí!

6108

Trápí vás atopický ekzém očního okolí stejně jako mě? Pak určitě víte, že nejde o nic příjemného. Proto jsem se rozhodla, že vám prozradím, jak se s podrážděnou pokožkou okolo očí vypořádávám já a na které „anti ekzémové“ produkty nedám dopustit.

A je to tu zase! Okolo očí se mi udělaly drobné prasklinky, šupinky, a navíc mám zarudlé a opuchlé oči. Atopický ekzém útočí zákeřně a bez varování. Jak s ním ale naložit? Pokud se boj s dermatitidou týká i vás, měli byste svému očnímu okolí věnovat zvláštní péči, a to především v letních měsících a v zimě. Tehdy totiž na pokožku působí velké teplotní výkyvy, sluneční svit a chlad – největší nepřátelé všech ekzematiků.

První pomoc

Asi vám nemusím říkat, že byste při prvních projevech ekzému měli navštívit dermatologa. Ten vám doporučí speciální péči a nejspíš od něj odejdete s receptem na vhodnou mastičku.

Pokud se chcete ekzému vyvarovat taky do budoucna, dodržujte tyhle 3 zásady:

1. S make-upem nikdy nespěte a důkladně se odličte.

Stíny i řasenka oční okolí vysuší, i když používáte tu nejkvalitnější dekorativku, jakou si umíte představit. Mně se nejvíce osvědčil šetrný a efektivní dvoufázový odličovač Nivea Gentle Caring.

2. Používejte správné odličovací tamponky.

Nepodceňujte jejich výběr. Pokud k odličování zvolíte tampony z tvrdého materiálu, můžete zcitlivělou pokožku okolo očí ještě více podráždit. Já si nemohu vynachválit měkké kosmetické vatové polštářky Ellie v maxi velikosti.

3. Jako prevenci byste měli používat šetrný a hydratační oční krém.

Zrovna nedávno jsem svůj předchozí vyměnila za drogerkový krém Alverde Naturkosmetik s extraktem z oliv. A nelituji. Ráno a večer malé množství tohoto krému prsteníčkem jemně vklepu přibližně 1 centimetr pod oči a taky na linii těsně pod obočím. Téměř okamžitě cítím, jak se mé suché kůži okolo očí ulevilo.

Bude se vám hodit

Dvoufázový odličovač make-upu Gentle Caring, Nivea, 100 ml, 126 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích.
Dvoufázový odličovač make-upu Gentle Caring, Nivea, 100 ml, 126 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích.
Maxi kosmetické vatové polštářky, Ellie, 40 ks, 30 Kč. K mání v síti drogerií Teta.
Maxi kosmetické vatové polštářky, Ellie, 40 ks, 30 Kč. K mání v síti drogerií Teta.
Pleťový oční krém Naturschön, Alverde Naturkosmetik, 15 ml, 149 Kč. Zakoupíte v síti drogerií DM.
Pleťový oční krém Naturschön, Alverde Naturkosmetik,
15 ml, 149 Kč. Zakoupíte v síti drogerií DM.

Doufám, že se vám díky mým 3 tipům dermatitida očního okolí vyhne obloukem. A pokud chcete být v péči proti ekzému opravdu důslední, tak nezapomínejte na hydrataci pokožky zevnitř. Pijte dostatečné množství vody!

NO COMMENTS