Víme, co pomůže na ekzematickou pokožku očního okolí!

6050

Trápí vás atopický ekzém očního okolí stejně jako mě? Pak určitě víte, že nejde o nic příjemného. Proto jsem se rozhodla, že vám prozradím, jak se s podrážděnou pokožkou okolo očí vypořádávám já a na které „anti ekzémové“ produkty nedám dopustit.

A je to tu zase! Okolo očí se mi udělaly drobné prasklinky, šupinky, a navíc mám zarudlé a opuchlé oči. Atopický ekzém útočí zákeřně a bez varování. Jak s ním ale naložit? Pokud se boj s dermatitidou týká i vás, měli byste svému očnímu okolí věnovat zvláštní péči, a to především v letních měsících a v zimě. Tehdy totiž na pokožku působí velké teplotní výkyvy, sluneční svit a chlad – největší nepřátelé všech ekzematiků.

První pomoc

Asi vám nemusím říkat, že byste při prvních projevech ekzému měli navštívit dermatologa. Ten vám doporučí speciální péči a nejspíš od něj odejdete s receptem na vhodnou mastičku.

Pokud se chcete ekzému vyvarovat taky do budoucna, dodržujte tyhle 3 zásady:

1. S make-upem nikdy nespěte a důkladně se odličte.

Stíny i řasenka oční okolí vysuší, i když používáte tu nejkvalitnější dekorativku, jakou si umíte představit. Mně se nejvíce osvědčil šetrný a efektivní dvoufázový odličovač Nivea Gentle Caring.

2. Používejte správné odličovací tamponky.

Nepodceňujte jejich výběr. Pokud k odličování zvolíte tampony z tvrdého materiálu, můžete zcitlivělou pokožku okolo očí ještě více podráždit. Já si nemohu vynachválit měkké kosmetické vatové polštářky Ellie v maxi velikosti.

3. Jako prevenci byste měli používat šetrný a hydratační oční krém.

Zrovna nedávno jsem svůj předchozí vyměnila za drogerkový krém Alverde Naturkosmetik s extraktem z oliv. A nelituji. Ráno a večer malé množství tohoto krému prsteníčkem jemně vklepu přibližně 1 centimetr pod oči a taky na linii těsně pod obočím. Téměř okamžitě cítím, jak se mé suché kůži okolo očí ulevilo.

Bude se vám hodit

Dvoufázový odličovač make-upu Gentle Caring, Nivea, 100 ml, 126 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích.
Dvoufázový odličovač make-upu Gentle Caring, Nivea, 100 ml, 126 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích.
Maxi kosmetické vatové polštářky, Ellie, 40 ks, 30 Kč. K mání v síti drogerií Teta.
Maxi kosmetické vatové polštářky, Ellie, 40 ks, 30 Kč. K mání v síti drogerií Teta.
Pleťový oční krém Naturschön, Alverde Naturkosmetik, 15 ml, 149 Kč. Zakoupíte v síti drogerií DM.
Pleťový oční krém Naturschön, Alverde Naturkosmetik,
15 ml, 149 Kč. Zakoupíte v síti drogerií DM.

Doufám, že se vám díky mým 3 tipům dermatitida očního okolí vyhne obloukem. A pokud chcete být v péči proti ekzému opravdu důslední, tak nezapomínejte na hydrataci pokožky zevnitř. Pijte dostatečné množství vody!