Ptáme se: Jak pečovat o velmi citlivou pleť?

6946

Ivana Hamberg, zkušená kosmetička a majitelka kosmetického studia situovaného na Nových Butovicích, má velmi citlivou pleť. Prozradila nám, jak o ni na podzim pečuje a proč používá dermokosmetiku s obsahem kmenových buněk extrahovaných z plodů jabloně nízké odrůdy Uttwiler Spätlauber.

Která aktivní látka je teď při kosmetických ošetřeních u vašich klientů nejoblíbenější?

V mém kosmetickém studiu si klienti nejvíce oblíbili ošetření dermokosmetikou EGF – Repairlift. To je řada francouzské značky Simone Mahler, která obsahuje kmenové buňky získané ze švýcarských zelených jablek odrůdy Uttwiler Spätlauber. Tyto kmenové buňky bojují proti stárnutí tím, že aktivují tvorbu kolagenu v pleti. K viditelnému omlazení tváře tak dochází díky vlastním buňkám klienta.

Je na podzim potřeba o pleť pečovat více než v jiných ročních obdobích?

Péče o pleť se během podzimu nijak neliší od zbytku roku. Nejdůležitější částí správné péče je každodenní očištění pleti – ráno a večer. Hlavní je odlíčit pleť, oči, rty, krk a dekolt. Nejlepší je nejdřív použít pleťové mléko, poté emulzi a následně pleťovou vodu. Na závěr je třeba nanést sérum a oční i pleťový krém. Mladší lidé mohou použít hydratační řadu Simone Mahler a všem nad 35 let doporučuji již zmíněnou řadu EGF – Repairlift. Vše ale záleží na typu pleti jednotlivce. Nedílnou součástí celkové péče o pleť je i kosmetické ošetření, na které by měl každý docházet alespoň jednou měsíčně. I kdyby mělo jít o pouhé čištění pleti ultrazvukovou špachtlí.

Jaký typ pleti máte a jak o ni pečujete?

Má pleť je velmi citlivá, proto v létě používám vše z hydratační řady Simone Mahler a od podzimu řadu s kmenovými buňkami ze zelených jablek. Pleť dále chráním před nepřízní počasí, a to minerálním make-upem od německé profesionální kosmetické značky Make-up Factory.

Ivana Hamberg na střední škole studovala obor Zdravotní laborant. V roce 1993 si udělala rekvalifikační kurz se zaměřením na kosmetické služby a od té doby se živí jako kosmetička. V minulosti spolupracovala s výrobci špičkové kosmetiky jako Biodroga, Jean D‘Estrées, Maria Galland, Orlane, Payot a dalšími. Od roku 2015 ve svém kosmetickém salonu používá francouzskou dermokosmetiku Simone Mahler s certifikací  Ecocert.

Ivana Hamberg doporučuje

Tonic Bleu, 500 ml, 1 108 Kč
Tonic Bleu, 500 ml, 1 108 Kč
EGF – Repairlift™ Cream, 50 ml, 2 120 Kč
EGF – Repairlift™ Cream, 50 ml, 2 120 Kč
Perfecteur de peau, 30 ml, 1 343 Kč
Perfecteur de peau, 30 ml, 1 343 Kč