Ptáme se: Proč se nebát operace očních víček?

6813

Pociťujete, že kůže vašich očních víček začíná klesat a vy čím dál hůř vidíte? Možná, že jen trpíte na otoky nebo kruhy pod očima. Ve všech těchto případech pomůže operace očních víček. O její bezpečnosti si s námi povídal PhDr. Jan Veselý, MBA – výkonný ředitel skupiny klinik estetické medicíny Mediestetik.

Je operace očních víček pouze estetickou záležitostí nebo může zkvalitnit život i po zdravotní stránce?

Výrazná většina našich pacientů přistupuje k blefaroplastice – operaci očních víček – ve chvíli, kdy povislá kůže na horních víčkách omezuje jejich pohled. V tomto případě odstranění kožních převisů na horním víčku výrazně zvýší kvalitu pacientova života. Opět začne pořádně vidět a jeho obličej neuvěřitelně omládne. Chirurgové na klinikách Mediestetik kromě klasické blefaroplastiky provádějí i techniku takzvaného temporálního liftu. Jedná se o lifting spánkové a čelní oblasti, který má v kombinaci s blefaroplastikou vynikající výsledky.

Pro koho je operace očních víček vhodná?

Povislá kůže v oblasti očí nejčastěji trápí pacienty věkové kategorie 40 až 50 let. U mužů se tak stává dokonce i dříve. Zákrok je ale vhodný i pro lidi okolo 30 let. Zvláště v případě genetických predispozic jako jsou otoky nebo kruhy pod očima. Postup je ale nejdříve potřeba konzultovat s chirurgem, který pacientovi doporučí nejvhodnější postup.

Pokud se člověk operace bojí, existují způsoby, jak ho na ni připravit?

Blefaroplastiky se není třeba obávat. V rámci plastické chirurgie jde už v podstatě o rutinní drobnější zákrok. Hned druhý den po operaci může pacient s mírnými omezeními začít normálně fungovat. Zásadní je v tomto ohledu komunikace chirurga s pacientem během konzultace, kdy lékař pacientovi představí a názorně ukáže vhodné možnosti. Obecně bych doporučil nepodceňovat výběr chirurga ani jeho pracoviště. Urychlené ambulantní zákroky v nevyhovujících podmínkách mohou vést ke komplikacím, a to nejen při zhojení. Zvláště v případě velmi citlivé oční oblasti.

Neinvazivní možnosti

Na krémy a séra je ve fázi povislé oční kůže už pozdě. Pokud má ale pacient ze zákroku příliš velké obavy a nechce se nechat operovat, měl by navštívit zkušeného dermatologa. Na našich klinikách máme výborné zkušenosti s přístrojovým liftingem Thermage. V počátcích poklesů kůže má prokazatelně srovnatelné výsledky s chirurgickým zákrokem. Pacienti si velmi chválí i niťové liftingy, se kterými je možné provést pozvednutí obočí – browlift. Právě kombinace blefaroplastiky a browliftu zaručí výrazný výsledný efekt. Mezi našimi pacienty je opravdovým hitem.

Výkonný ředitel skupiny klinik Mediestetik PhDr. Jan Veselý, MBA působí ve společnosti už od roku 2012. Tehdy pro mezinárodní síť klinik estetické medicíny začal pracovat jako ředitel marketingu. V letech 2007 až 2012 zastával post inspektora Záchranné služby ASČR Praha – západ.
Výkonný ředitel skupiny klinik Mediestetik PhDr. Jan Veselý, MBA působí ve společnosti už od roku 2012. Tehdy pro mezinárodní síť klinik estetické medicíny začal pracovat jako ředitel marketingu. V letech 2007 až 2012 zastával post inspektora Záchranné služby ASČR Praha – západ.