Jak se rychle zbavit akné?

6923

A je to tu zase! Čeká vás dlouho očekávaný večírek a vám se jako na potvoru na čele objevily nevzhledné pupínky? Nepropadejte panice. S těmito produkty se dotěrného akné zbavíte v rekordním čase.

Určitě to znáte. Důležitá akce se nezadržitelně blíží a vám na obličeji naskákaly červené pupínky. Jak já vám rozumím. Hodně trpím na akné a do podobně svízelných situací se dostávám poměrně často. Kromě toho mám ještě tu špatnou vlastnost, že si pupínky rozškrábu a způsobím tak ještě větší spoušť. Máte to podobně jako já? Nezoufejte. Existuje několik skvělých pomocníků, kteří s akné rychle zatočí.

Zklidnění

Acneclear Jojoba Face Peeling, Dermacol, 150 ml, 129 Kč
Acneclear Jojoba Face Peeling, Dermacol, 150 ml, 129 Kč

Pokud chcete podrážděnou pleť plnou zarudlých pupínků zkrotit, je potřeba si pořádně vyčistit pleť. V takovém případě nejraději sahám po hrubším peelingu, který působí do hloubky, odstraní staré kožní buňky a obrousí stroupky po mačkání pupínků. Skvělé zkušenosti mám s tímhle peelingem od Dermacolu.

Tonizace

Hloubkově čisticí pleťová voda pro citlivou pleť, Clean & Clear, 200 ml, 139 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích a e-shopech.
Hloubkově čisticí pleťová voda pro citlivou pleť, Clean & Clear, 200 ml, 139 Kč. Zakoupíte ve vybraných drogeriích a e-shopech.

Dalším produktem, na který nedám dopustit a kterým si pleť po peelingu dočisťuju, je pleťová voda pro citlivou pleť Clean & Clear Deep Cleansing. Při použití opravdu cítím, jak stahuje póry a zároveň osvěžuje obličej.

Poslední tečka

Hned, jak mám pleť dokonale vyčištěnou, přichází na řadu zklidňující SOS gel proti akné s levandulí, vřídelní solí a hřebíčkem. Když mi doma dojde, úplně zpanikařím! Jde totiž o skutečný zázrak. Jakmile mi na obličeji vyraší nějaký pupínek, okamžitě ho gelem namažu. Do druhého dne mám většinou po problému. Pupínek sice ne vždy zmizí úplně, ale i tak se výrazně zmenší a snadněji se maskuje.

2 COMMENTS

 1. Zdravím,

  mechanický peeling je přesně to, co se na akné používat nemá. Dráždí to nezahojené akné, je to příliš drsné na takto “zraněnou” pleť a ty stroupky to neobrušuje, nýbrž úplně slupuje, což vede k následným drobným jizvám v obličeji. Na akné je vhodný chemický peeling (například BHA Blackhead Power Liquid od značky Cosrx), kdy AHA nebo BHA kyselina (podle potřeby každého) urychlí jeho dozrávání a jemně “rozpouští” kožní buňky na povrchu pokožky, takže nedochází k mechanickému poškozování pleti. A perlička – peeling rozhodně není pro zklidnění pleti, jak je tady nadepsán. Mechanický peeling je to, co pokožku rozdráždí – stejně jako byste si třela o obličej ručník. Zklidnění je například sérum, gelová maska apod.
  Zadruhé – Clean&Clear je jedna z cenově nejvíce dostupných kosmetických značek, jeden z důvodů je ale ten, že složení je velice nekvalitní. Ve Vámi zmíněné čistící pleťové vodě je alkohol hned na druhém místě po vodě. V tak velké koncentraci pokožku ještě více vysušuje a pokožka je tak zase o něco náchylnější k akné. Lehce pálivý pocit na pokožce nicméně neznamená, že Vám “stahuje póry” nebo osvěžuje pokožku. Stejný pocit by Vám na pokožce udělal třeba i technický líh, protože alkohol je obecně silný odmašťovač. Je však určitá míra “mastnoty”, kterou naše pokožka vpotřebuje pro správné fungování, alkohol ji však vezme všechnu, proto cítíte, že se Vám ty póry “stahují”. Pokožka je najednou bez jakékoliv hydratace a napne se. Proto si mažeme například ruce – aby kůže byla hydratovaná, vláčná a nebyla suchá a napnutá.
  Ve Vašem medailonku autorky je napsáno, že máte sušší pleť se sklonem k akné. Značkami Dermacol a Clean&Clear si možná takovou pokožku z určité části děláte nedobrovolně sama. Je obecně doporučováno, aby lidé se sušší pokožkou nepoužívali čisticí produkty obsahující alkohol – pokud se budeme pohybovat v té levnejší “drogerkové” cenové relaci, příkladem bezalkoholového produktu je MIXA Anti-imperfection čisticí pleťová voda bez alkoholu.

  Neberte to jako hate na Vaši osobu konkrétně, ale tohle jsou věci, které bohužel nedávají nejmenší smysl. Je mnoho lidí, kteří se takovýmito radami řídí (také jsem to tak dlouho měla), ale tato “rutina” dlouhodobě pokožku spíše poškozuje. Sice zmiňujete, že tohle funguje pro Vás, nicméně bylo by vhodné dát vždy ke každému kroku více alternativ (pro jiné typy pokožky apod.), nebo si alespoň dopředu věci zjistit do hloubky, když o tom chce člověk veřejně psát a radit lidem. Když dáte dobré rady, lidé se k Vám budou rádi vracet pro další.

  Doporučuji zhlédnout na YouTube tvůrce jako Cassandra Bankson, James Welsh nebo Hyram. Přehledně a jasně vysvětleno i pro laiky.

  Pěkný večer .

  • Krásný den, děkujeme za Váš komentář a moc si ho vážíme. Náš blog je opravdu uzpůsoben tak, že každá redaktorka vychází ze své osobní zkušenosti. Proto má u článku i svůj medailonek. Vaši reakci jí samozřejmě předám. Přeji příjemný den.