3 bombastické tuhé šampony pro jemné a mastné vlasy

6319

Mám jemné vlasy, které se jako na potvoru rády mastí. Cesta za ideálním šamponem se mi zdála skoro nekonečná, protože mi po každém umytí za okamžik zplihly. Moje dilema s přehledem vyřešily až tuhé šampony. Vlasům dodají super objem, který vydrží i několik dní!

Používání tuhého šamponu vůbec neberu jako krok „zpátky do pravěku“. Naopak. Líbí se mi, že stačí, abych si ho v rukách napěnila jako klasické mýdlo, anebo jím párkrát přejela namočené vlasy, vmasírovala ho do nich, a pak už jen opláchla. Vyhovuje mi i jeho praktičnost. S přehledem se vejde do každé cestovní tašky.

Konec mastnotě

Fresh Hair, Almara Soap, 90 g, 149 Kč
Fresh Hair, Almara Soap, 90 g, 149 Kč

Přírodní pevný šampon okamžitě upoutal mou pozornost. Sliboval, že problematickou pokožku hlavy dokonale umyje. Osobně musím říct, že svůj závazek splnil na jedničku. Moje vlasy byly díky obsaženému bílému jílu a extraktům z březových listů krásně svěží. Po několika umytích se uklidnila i moje věčně nespokojená pokožka. Ani nemusím řešit suché konečky. Jsou vždy perfektně hydratované a vyživené, protože se v jeho složení skrývá taky pečující henna a rostlinné oleje.

Šetrný k pokožce

Šampuk Shikakai v plechové dóze, Libebit, 70 g, 270 Kč
Šampuk Shikakai v plechové dóze, Libebit, 70 g, 270 Kč

Někdy musím u pokožky hlavy řešit i citlivost. Tehdy se mi náramně hodí, že mám v koupelně tuhý bylinný šampon s shikakai, rozmarýnovým olejem a výluhem z břízy bělokoré. Učarovala mi jeho omamná bylinná vůně i schopnost zdůraznit přirozenou barvu vlasů. Bez problému ho mohou používat taky ekzematici a atopici.

Lesk jako blesk

Seanik, Lush, 55 g, 280 Kč
Seanik, Lush, 55 g, 280 Kč

Ráda se procházím voňavými prodejnami Lush, kde si pokaždé připadám jako v kosmetické cukrárně. Posledně mi tam padl do oka tuhý šampon s mořskými řasami, solí a výtažkem z citronu pro objem a lesk. Z výsledku jsem byla nadšená. Moje hříva vydržela načechraná několik dní! Jakmile jsem vyšla na sluníčko, vlasy se mi tak skvostně leskly, že jsem je rozpustila a okamžitě si vyfotila několik „selfíček“.