Dermatologové často zmiňují, že jediný rozdíl mezi dětskými a „dospěláckými“ opalovacími krémy spočívá ve vyšší ceně těch dětských. Možná mají pravdu, ale já obě varianty používám už spoustu let a určitě bych neměnila. Jestli jste velmi světlý typ, máte citlivou pokožku, trápí vás ekzémy nebo různé dermatitidy, tahle trojice opalováků ve spreji je určena právě vám.
Upřednostňujete bio kosmetiku?


Tenhle voděodolný opalovací krém ve spreji je určen dětem a pokožku chrání díky minerálnímu UV filtru s faktorem 50. Obsahuje jojobový, tamanu a slunečnicový olej i extrakt z aloe vera. Konzistencí je hutnější, má nádherně krémovou texturu, snadno se roztírá, rychle se vstřebává a bílý film rozhodně nezanechává. Pokožka po nanesení nelepí, ale je hedvábně jemná a hydratovaná. Navíc na ni tenhle zázrak působí protizánětlivě a antisepticky. Jeho božskou nasládlou vůni bych přirovnala k marshmallow. Škoda, že není k mání i větší balení. Nějak moc rychle mizí.
Velká spotřeba?


Ne vše od Biodermy mé pokožce vyhovuje, ale tady se značka trefila do černého. Opalovák ve spreji pokožku chrání díky SPF 50+ a patentu buněčné bioochrany. Ten má za úkol stimulovat a zvyšovat obranyschopnost kůže během slunění. Není parfémovaný, takže vybíravou pokožku alergiků a ekzematiků nijak netrápí. Má tekutější texturu, roztírá se vcelku fajn, ale trochu déle trvá, než se vstřebá. Kromě něj se mi od Biodermy osvědčil i Photoderm Kid Spray s UV ochranou 50+.
Máte alergii na slunce?


Opalovák ve spreji Allergy Sun Sensitive Skin Spray SPF 50+ je vhodný pro každého s citlivou pokožkou i pro ty, co trpí sluneční alergií. Obsahuje totiž antioxidant, který zvyšuje toleranci kožních buněk při pobytu na slunci. Konzistence je o něco tekutější než u Biodermy. Slibuje rychlé vstřebávání, i když u mě to tedy vážně neplatilo. Svůj úkol ale opalovací krém splnil. Nespálila jsem se ani jednou, a to mi věřte, že patřím mezi lidi, co se na slunci opravdu moc rádi vyvalují.