Čtvrtek, 22 října, 2020

Redakce doporučuje: Mimické vrásky mizí do 14 dní!

Když k nám doputoval balíček se 3 produkty od značky Le Chaton pro péči o pleť od 35 let výš, rozhodla jsem se je podrobit zatěžkávací zkoušce. Svěřila jsem je do rukou kolegyni, které je už něco málo přes 50. Značka slibuje viditelný anti-age efekt už do 14 dní. Proto mě hodně překvapilo, že mi za dva týdny opravdu omládla před očima!

Dala jsem jí za úkol otestovat denní a noční krém s obsahem syrovátky a tuku z kozího mléka a růžového oleje. K tomu ještě dostala omlazující sérum Retinol Like. To namísto retinolu obsahuje nedráždivou látku Luremin® s podobnými účinky, a navíc ještě vitamin E a glycerol.

První dojmy

Nejdřív prý hodně bojovala s pumpičkovými dávkovači, které jí při prvním použití celkem úspěšně vzdorovaly. Nicméně mi po 14 dnech řekla, že si v budoucnu všechny tři výrobky určitě pořídí. Takže počáteční problém s dávkovači vidím jen jako zanedbatelnou vadu na kráse jinak perfektních anti-age pomocníků.

Konzistence, textura a vůně

Jako každá zvědavá žena i ona začala svěřené produkty Le Chaton testovat hned ten večer, když přišla domů z práce. Už druhý den ráno mi v kanceláři básnila o tom, jak jsou oba krémy hedvábně jemné a snadno roztíratelné. U séra ji překvapila hutná krémová konzistence, protože je zvyklá spíše na séra řidší a gelová. Co se týče vůně, tak se nemohla rozhodnout, jestli jí kozí kosmetika voní nebo ne.

Verdikt

Po dvou týdnech jsem se jí znovu zeptala na dojmy z krémů a séra Le Chaton. Jak sama říká: „Skoro bych tomu nevěřila, ale moje pleť je už po tak krátké době vyhlazená a nádherně pružná. Navíc vidím, že mi ubylo mimických vrásek a kruhy pod očima postupně mizí. Kdybych nevěděla, že jde o péči pro třicátníky, klidně bych si podle účinků myslela, že jsou tyhle produkty určené lidem mého věku. Jediné, co pořád nevím je, jestli mi ta kosmetika voní nebo ne. Hlavní pro mě ale je, že doopravdy funguje.“

Testovali jsme

Omlazující sérum Retinol Like, Le Chaton, 15 g, 508 Kč
Omlazující sérum Retinol Like, Le Chaton, 15 g, 508 Kč

Zajímá vás, v čem je kozí kosmetika jiná? Čtěte rozhovor s Ing. Jitkou Polákovou.

Lenka Jarošová
Lenka Jarošová
Potýká se s velmi citlivou, reaktivní, alergickou a ekzematickou pletí a pokožkou celého těla. Kdykoliv to jde, tak používá přírodní a organickou kosmetiku. Nejvíc ale řeší to, aby její kůži vybraný produkt nijak nedráždil. Z péče se vyžívá v pleťových sérech, maskách i balzámech na rty, ale nezapomíná ani na ruce, vlasy nebo dekolt. Dekorativní kosmetiku tak trochu fláká, ale baví ji řasenky a rtěnky.

ODPOVĚDĚT

Vlož komentář
Zde zadej své jméno