Doporučujeme: Vavřínové duo pro ekzematiky a alergiky

6839

Přechody mezi zimou a jarem nebo létem a podzimem bývají pro moji ekzemetickou pokožku vůbec nejdrsnější. Velké výkyvy teplot se vždycky postarají, aby se mi suchá svědivá kůže objevila na viditelných místech – dlaních, rukách nebo krku. Nedávno jsem ale měla tu čest se sprchovým gelem a tekutým mýdlem, které tolik očekávanému ekzému učinily přítrž!

Vavřínový bio sprcháč

Sprchový gel s vavřínovým olejem a dalšími čtyřmi ingrediencemi se ke mně dostal, když se mi na krku objevil parádní rudý flek. Proč tedy jeho účinky rovnou nevyzkoušet? Výrobce ho doporučuje všem, kdo trpí ekzémy, akné nebo lupénkou a já nemůžu než souhlasit. Flek už po prvním použití míň svědil a do 10 dnů zmizel úplně. Stejně tak dobře působí sprcháč i na akné na těle, ať už je způsobeno hormony nebo stresem. Pokožku celého těla krásné hydratuje, proto teď málokdy sahám po tělovém mléce. Už ho používám přes měsíc a pořád mi troška zbyla, takže za mě ubývá adekvátně své ceně. Co se týče vůně, tak je velmi zemitá a možná, že nebude vyhovovat každému. Mně osobně přijde proměnlivá. Někdy se mi zdá, že se pohybuje na pomezí aroma olivovníků a hlíny po dešti. Jindy bych ji přirovnala k vůni tymiánu a rozmarýnu.

Tekuté mýdlo s vavřínem

Tak tohle pečující čtyřsložkové mýdlo s 15 % vavřínového oleje jsem si nechala u umyvadla v práci a moc dobře jsem udělala. I když má tendence zasychat v pumpičce, je ve všech ostatních ohledech naprosto dokonalé pro citlivou, alergickou a ekzematickou pokožku rukou. Nijak ji nedráždí, a navíc jí dodá luxusní hydrataci. Co se týče krémů na ruce, jsem rozený „mazač“. S pravidelným používáním mýdla značky Alepia u mě ale frekvence promazávání rukou dost opadla.

Jestli sháníte funkční a opravdu čistou přírodní kosmetiku, která je vhodná i pro velmi citlivou pokožku, pak do vavřínových zázraků od Alepie určitě běžte.