Podzimní balzámy na rty: Na ven i na doma

6876

Balzámy v kalíšku mají o tolik lepší vlastnosti než ty v tyčince. O tom žádná. Kdo by se chtěl ale venku „hrabat“ v miniaturní dózičce? Alespoň mně to tedy přijde krajně nehygienické. Proto jsem pro vás vybrala 2 supr čupr balzámy na rty co se hodí ke zvláčnění rtů doma a 2 obstojné tyčinky vhodné do sychravého podzimního počasí.

Vanilla kiss

Balzám v bio kvalitě s bambuckým a kakaovým máslem i jojobovým olejem rty zvláční a dodá jim pružnost. O skvostně sladké vůni vanilky se snad ani nemusím zmiňovat.

Růže a vanilka v jednom

Tyčinka na rty Everon; Weleda; 4,8 g; 129 Kč
Tyčinka na rty Everon; Weleda; 4,8 g; 129 Kč

Nemůžu říct, že by mi vše od Weledy vonělo, ale tenhle balzám v tyčince je dokonalost sama. V jejím složení najdete organický jojobový olej, bambucké máslo, růžový vosk a olej i ždibíček vosku včelího. Vaše rty budou po nanesení vláčné a jemné i v tom nejpříšernějším počasí. Nádherné aroma, ve kterém se prolíná vanilka s růží je jen parádním bonusem navíc. Ráda bych ještě zmínila, že jde o jediný balzám se včelím voskem, který mým rtům nevadí. Je vidět, že si značka opravdu dává záležet na výběru těch nejkvalitnějších surovin.

Karamelový kokos

Doma si na pusu moc ráda matlám balzámy od Osté. Jsou neuvěřitelně hydratační, krásně krémové a jen tak je nevypotřebujete. Jejich hlavní složkou je bio kokosový olej, ale nechybí ani ricinový olej nebo rýžový vosk. Kromě přírodní varianty můžete pořídit tenhle slaný karamel se stévií a třeba se v zimě zase dočkáme mojí oblíbené perníčkové verze.

Koňak, rum a vanilka?

Tónované balzámy na rty moc nepoužívám, protože nemívají tak skvělé vlastnosti jako ty „normální“. Zbarvené balzámy od Yage jsou ale úplně jiná liga. Obsahují spoustu parádních věcí, které rtům jedině prospějí, a navíc je krásně vyhladí. Jejich hlavními složkami je máslo murumuru, panenský kokosový olej a kakaové i bambucké máslo. Celé složení dále pozvedají superfoods jako baobab, moringa, granátové jablko a taky olej z kukui, měsíček a šípek. Možná, že má tenhle v názvu „Vanilla & Sangria“, ale mně jeho vůně připomíná něco mezi vanilkou, koňakem a rumem.