Ptáme se: K čemu se používá palo santo?

7380

Znáte amazonské „posvátné dřevo“, které dokáže zharmonizovat celý lidský organismus? O jeho účincích a vůni si s námi povídala Denisa Lhotová, zakladatelka značek Jungle Way a Soul of Travel.

Proč získala tato dřevina název „posvátné dřevo“?

Palo santo, latinsky bursera graveolens, je posvátný strom rostoucí v Jižní Americe, kde je mu pro jeho očistné vlastnosti prokazována patřičná úcta. Jeho dřevo je světově známé jako palo santo, což ve španělštině znamená „posvátné dřevo“.

K čemu se palo santo používá?

Již několik staletí je palo santo využíváno v Andách a Amazonii primárně k duchovní a energetické očistě jednotlivců i domácností. Harmonizuje, posiluje intuici, má uzemňující schopnosti, naši mysl chrání před negativními myšlenkami a efektivně snižuje stres i podráždění. Navíc účinně eliminuje bakterie a viry. Lze z něj udělat také blahodárný čaj na podporu trávení, přidat ho do kosmetiky nebo z něj vyrobit ochranný amulet.

Jak často je jeho vůni třeba inhalovat, aby se dostavily žádoucí účinky?

Přímá inhalace je vhodná pouze u esenciálního oleje, který je po naředění nanesen na hruď nebo krk. Takováto pravidelná inhalace může optimalizovat imunitní systém a zabránit zbytečným alergickým reakcím či přispět k nepřerušovanému a klidnému spánku. Naopak vykuřování palo santem se doporučuje vždy, když jedinec touží po psychické harmonizaci nebo chce svou domácnost oprostit od napjaté atmosféry. Palo santo je jedním z nejvoňavějších dřev na světě a jeho aroma připomíná vůni amazonského pralesa, která je jemně dřevitá a kořenitá.

Denisa Lhotová mezi lety 2015 a 2017 žila, cestovala a pracovala v Indonésii jako profesionální potápěčka. Později odjela do Amazonie, kam k domorodému kmeni Kečuů dodnes pravidelně létá za duchovním sebevzděláváním. Je zakladatelkou značek Soul of Tavel a Jungle Way.

Denisa Lhotová doporučuje

Vonné tyčinky Palo santo & skořice, Jungle Way, 10 ks, 250 Kč
Vonné tyčinky Palo santo & skořice, Jungle Way, 10 ks, 250 Kč