Ptáme se: Jak na podzimní péči o chodidla?

6831

Znáte správný postup při péči o chodidla na podzim? Kristýna Vávrová, zakladatelka značky Bis Bis zabývající se výrobou profesionální pedikúrní kosmetiky, nám ho prozradila!

V čem se podzimní péče o chodidla liší od té letní?

Na podzim by měla být péče o nohy důkladnější než v létě. V létě klade spousta lidí důraz na estetiku svých chodidel, ale v tomto období a v zimě jsou nohy zatěžovány mnohem víc. Působí na ně chlad, vlhko a také se často v teplé a uzavřené obuvi více potí. Je tedy potřeba nohy hodně hydratovat. Ideálně používat hydratační krémy s ureou, složkami proti mykóze a čas od času jim dopřát prohřívací koupel nebo zábal. Také všem vřele doporučuji, aby pravidelně chodili na pedikúru, a to i na podzim a v zimě.

Která onemocnění na chodidla v tomto ročním období nejvíc útočí a jak jim předcházet?

V tomto období jsou nohy náchylné zvláště k mykotickým onemocněním. Jak jsou nohy pevnou obuví vice zatěžovány, častěji se na nich tvoří otlaky a kůže na patách má tendenci praskat.

Podle čeho tedy vybírat vhodnou podzimní kosmetiku na chodidla?

Měla by určitě obsahovat ureu pro změkčení kůže, a pak látku pro účinnou hydrataci – glycerin, kyselinu hyaluronovou nebo sodium PCA. Glycerin v kosmetice na chodidla lze najít, kyselinu hyaluronovou už téměř vůbec a sodium PCA obsahuje například naše kosmetika Bis Bis. Při specifických potížích, ke kterým patří například chodidla se sklonem k praskání nebo k mykózám, je třeba vyhledávat regenerační a antimykotické složky.

Kristýna Vávrová, maminka dvou dětí, se věnuje výrobě výjimečné profesionální kosmetiky Bis Bis určené pro pedikúru. Splnila si tak dlouholetý sen přivést na svět vlastní značku.

Kristýna Vávrová doporučuje

Bis Smooth, Bis Bis, 100 ml, 439 Kč. Bestseller značky.
Bis Smooth, Bis Bis, 100 ml, 439 Kč. Bestseller značky.
Bis Pure, Bis Bis, 100 ml, 492 Kč.
Bis Pure, Bis Bis, 100 ml, 492 Kč