3 kosmetické značky šetrné k přírodě

11092

Patříte mezi milovníky kosmetiky a nakupujete ji ve velkém? Mysleli jste ale někdy na to, kolik odpadu díky tomu za rok vyprodukujete? Těch prázdných tubiček od řasenek, špinavých vatových tamponů, plastu, … Naštěstí ale existuje několik kosmetických firem, které myslí na životní prostředí a zároveň nabízí velice kvalitní produkty. Tady máte hned 3 z nich.

Na vícero použití

V Annabelle Minerals si moc dobře uvědomují, jaký dopad mají odpadky na naši planetu. Proto se značka rozhodla některé své stávající produkty opatřit papírovými eko obaly, které jsou šetrné k našemu životnímu prostředí, a multifunkční oleje zbavit plastové pumpičky. Mě osobně nejvíc zaujaly pleťové tampony. Ty lze po každém odlíčení vyprat, znovu použít a nevyhazovat tak tisíce jednorázových tamponků.

Kouzlo cukrové třtiny

Pokud sháníte opravdu kvalitní kosmetiku, ale zároveň chcete mít jistotu, že naší planetě prokážete laskavost, dánská společnost Urtekram je ta správná volba. Když jsem si o téhle kosmetické značce četla, největším plusem pro mě bylo, že odmítají testování na zvířatech. Obaly kosmetických produktů vyrábějí z cukrové třtiny, takže jsou rozložitelné v přírodě. Proto je kromě pumpičky můžete celé bez obav vyhodit do směsného odpadu.

Stačí jeden produkt

Obaly všech produktů jsou vyrobeny z celulózy, Manasi 7. Značku seženete ve vybraných prodejnách a e-shopech.
Obaly všech produktů jsou vyrobeny z celulózy, Manasi 7. Značku seženete ve vybraných prodejnách a e-shopech.

Tak tohle je opravdu luxusní záležitost. Švédská dekorativní kosmetika Manasi 7 kombinuje vlastnosti organických výživných složek s výkonem běžných syntetických produktů. Co je ale podle mě ještě lepší, tak to, že se výrobci snaží být co nejvíc ohleduplní k životnímu prostředí. Obaly téhle značky jsou vyrobeny z rostlinného celulózového materiálu pocházejícího ze dřeva a z odolných obnovitelných surovin. Spousta líčidel je navíc multifunkčních, takže jich nebudete potřebovat zbytečně moc.