Zatočte s bílými skvrnami na nehtech!

O příčinách nevzhledných bílých skvrn na nehtech se neustále vedou spory. Některé teorie tvrdí, že jde o nedostatek vitaminů a důsledek nezdravého životního stylu a nadměrného stresu. Jiní odborníci zase říkají, že jsou flíčky spíše následkem a pozdějším projevem drobného poranění nehtu, které jsme třeba ani nezaznamenali.

Co je tedy pravda?

Jak to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Úplně vyloučit se nedá ani jedna z možností, nicméně míra přísunu vitaminů do těla se na celkové kvalitě nehtů velmi výrazně odráží. Pokud jich tělu dodáváte málo, na nehtech se to projeví jejich lámavostí a křehkostí. K oslabení nehtů můžou navíc přispět nešetrné odlakovače a časté mytí rukou, protože obojí je příčinou jejich vysušování.

Jak na bílé skvrny vyzrát

Bílé skvrny z nehtů obvykle po čase vymizí samy, ale jejich odchod můžete urychlit hydratací a výživou nehtových lůžek stejně jako doplněním zinku, křemíku a vitaminů A, C a skupiny B. Nezapomínejte ani na vnější zpevňující péči a výživné nehtové oleje.

Bude se vám hodit

Zpevňující péče na nehty, Yves Rocher, 5 ml, 159 Kč
Zpevňující péče na nehty, Yves Rocher, 5 ml, 159 Kč
Nimbový olej na nehty v tužce, Dr. Hauschka, 4 ml, 318 Kč
Nimbový olej na nehty v tužce, Dr. Hauschka, 4 ml, 318 Kč
Vyživující olej na nehty Superfood Repair Oil, Nails Inc., 14 ml, 449 Kč. Seženete ve vybraných e-shopech.
Vyživující olej na nehty Superfood Repair Oil, Nails Inc., 14 ml, 449 Kč. Seženete ve vybraných e-shopech.
Monika Bílková
Díky tomu, že má smíšenou pleť, tak ví, jak moc je důležité, aby pravidelnou péči nikdy nezanedbala. Přiznává, že docílit sjednoceného tónu pleti je někdy pořádná fuška, ale svůj boj o dokonalý look nevzdává. Ráda v dekorativní kosmetice experimentuje s pestrými barvami, které ji nabíjí pozitivní energií. Potěší ji kvalitní lak na nehty, rtěnka i oční stíny.

ODPOVĚDĚT

Vlož komentář
Zde zadej své jméno

ČLÁNKY OD STEJNÉHO AUTORA

Sledujte nás

11,306FansLike
10,309FollowersFollow

Novinky