3 zázračné oleje pro vyživené a dlouhé řasy

10489

Dlouhé a husté řasy jsou zárukou svůdného pohledu. Když ale začnou vypadávat a řídnout, je potřeba o jejich vitalitu a krásu bojovat – ideálně přírodní cestou. Mně osobně se osvědčily tyhle 3 oleje a jsem si jistá, že k nádherným a zdravým řasám pomůžou i vám.

Miláček našich babiček

Bio ricinový olej, Saloos, 50 ml, 97 Kč
Bio ricinový olej, Saloos, 50 ml, 97 Kč

Blahodárné účinky ricinového oleje na růst řas znaly už naše babičky a já v obchodě se zdravou výživou sáhla po tom v bio kvalitě od Saloos. Olej je hodně hutný, a proto ho doporučuju nanášet vatovou tyčinkou – podél horní i spodní linie řas a opatrně s ním natřít taky víčka. Hodně mě překvapilo, že už po 14 dnech řasy zhoustly a přestaly vypadávat.

Jemné mandle

Mandlový olej jemný, Nobilis Tilia, 200 ml, 194 Kč
Mandlový olej jemný, Nobilis Tilia, 200 ml, 194 Kč

O vyživujících schopnostech mandlového oleje jsem toho slyšela už hodně. Mým uším neušla ani poznámka, že dokáže podpořit růst řas, a proto jsem se ho rozhodla podrobit zkoušce. Rychle se vstřebává, takže k nanesení na jemnou pokožku očního okolí je jako dělaný. Vždy jsem ho aplikovala až k linii řas, které pak byly nádherně regenerované, a navíc začaly rychle růst.

Univerzální kokos

Fair Trade bio kokosový olej panenský, Purity Vision, 120 ml, 99 Kč
Fair Trade bio kokosový olej panenský, Purity Vision, 120 ml, 99 Kč

Kokosový olej už léta vroucně miluju a mojí největší láskou je právě ten od Purity Vision. Nejdřív jsem ho používala jen na vlasy, ale pak mě napadlo vzít vatovou tyčinku a nanést ho podél horní a dolní linie řas. Musí se s ním zacházet opatrněji, protože je mastnější, ale i tak funguje bezvadně.

Tip

Kokosový olej je za pokojové teploty tuhý, proto před samotnou aplikací nechávám malé množství trochu rozehřát v troubě.