Ptáme se: Jak na zimní péči o vlasy?

6892

Známý kadeřník celebrit a přehlídkových mol Tomáš Arsov si s námi povídal o tom, jak vlasy připravit na tuhou zimu a prozradil nám, proč vlasům škodí mráz. Navíc nám poradil, jak můžeme díky kvalitní a pravidelné péči o naši hřívu kadeřníkům usnadnit práci.

Lze vlasy na zimní období nějak připravit?

Vlasům i pokožce hlavy je třeba věnovat celoroční péči v podobě důkladné hydratace. Opravdu krásných vlasů je možné docílit jedině díky kvalitním vlasovým produktům a redukci jejich domácího nebo salonního barvení. Po létě, kdy na vlasy působilo ostré slunce, je před zimou potřeba vlasy oživit, kvalitně ošetřit, posílit, hydratovat a na tuhé mrazy je připravit. Tehdy totiž budou opět stresované a namáhané v důsledku chladného počasí a kvůli přechodům mezi vyhřátými vnitřními prostory a venkovním mrazem.

Jak moc našim vlasům zimní mrazíky škodí?

Zima a mráz jsou pro vlasy stejně stresující jako slunce a nadměrné teplo. Lidé při péči o vlasy často řeší letní období, ale zapomínají, že je o ně třeba se stejnou intenzitou pečovat i v zimě. Vlasy jsou ve své podstatě křehké. Pokud jim chybí keratin a aminokyseliny, jsou navíc oslabené a náchylné k lámání. Pomůže správně nastavený jídelníček s dostatkem vitaminů a antioxidantů. Měl by být bohatý na vitaminy A, C i E a minerály jako zinek, železo nebo vápník. Pomůže také bezoplachová péče, která vlasy ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy. Nanáší se od poloviny délek vlasů ke konečkům – tak nezatíží pokožku hlavy a vlasy se nebudou mastit. Při vysoušení vlasů je ideální používat ochranné vlasové přípravky a vlasy dostatečně vysušit. Nikomu v žádném případě nedoporučuji, aby v zimě chodil ven s mokrými nebo vlhkými vlasy. Pokud jsou vlasy již poškozené, doporučuji intenzivní péči a pravidelnou aplikaci hydratačních masek.

Vystačí si člověk během zimního období s domácí péčí o vlasy, nebo je vhodnější navštívit odborníka?

Záleží na tom, jaké daný člověk používá produkty a jestli si je vybral sám nebo mu je doporučil odborník. Profesionální kadeřníci se ve vlasové kosmetice opravdu vyznají, a tak se za nimi nikdo nemusí bát přijít s jakýmkoliv problémem, který se jejich vlasů týká. Po detailní konzultaci jim pak kadeřník poradí, jak na správnou péči a pomůže s výběrem těch nejvhodnějších produktů, které budou sedět vlasům i pokožce klienta. Domácí péče je samozřejmě také hodně důležitá. Pokud se klienti o své vlasy správně starají doma, tak tím výrazně usnadňují práci kadeřníkům.

Tomáš Arsov patří mezi nejvyhledávanější české kadeřníky. Má svůj vlastní kadeřnický salon i značku vlasové kosmetiky. Stará se o účesy modelek na prestižních módních přehlídkách a jako kadeřník se podílí na natáčení různých mezinárodních reklamních spotů. Stál u zrodu druhé série pořadu Mladší o pár let a aktuálně spolupracuje se značkou Wella.

Tomáš Arsov doporučuje

Obnovující maska Balance, 100 ml, 390 Kč
Obnovující maska Balance, 100 ml, 390 Kč