Ptáme se: Jak na líčení během zimy 2020?

10524

Teď by to ještě šlo, ale jakmile se podzim přehoupne do zimy a teploty klesnou pod nulu, začne se z našich obličejů vytrácet život. V takovém případě často nepomůže ani ta nejlepší péče, a tak je třeba sáhnout po vhodné dekorativní kosmetice. Proto jsme vyzpovídali make-up artistku, hair stylistku a výhradní distributorku dekorativky Note Cosmetics pro Česko Veroniku Májkovou. Díky ní už víme, že pleti můžeme zdravou barvu dodat během několika minut i v těch nejtužších mrazících.

Lze obličeji pomocí dekorativky dodat zdravou barvu bez toho, abychom působili zmalovaně?

Je pravdou, že obzvlášť v zimě je žádoucí dodat obličeji trochu barvy a svěžesti. Proto všem doporučuji sáhnout po tvářence. Pokud se ale někdo bojí, že to s ní přežene a skončí jako Marfuška z pohádky o Mrazíkovi, tak mu radím, aby na štětec nanesl opravdu malé množství produktu a podle potřeby ho postupně přidával. Osobně si myslím, že v líčení vždy platí, že méně je více. S „osvěžením“ a rozzářením tváře zase pomohou rozjasňující báze pod make-up. Pleť hezky hydratují, připraví ji na aplikaci make-upu, a navíc jí dodají „glow“.

Jak by měli zimní líčení řešit lidé, kteří před zrcadlem nechtějí trávit moc času?

V tomto případě platí pravidlo, že čím méně produktů, tím méně času stráveného před zrcadlem. Pro rychlé líčení je ideální kombinace tří pomocníků: hydratačního BB krému pro sjednocení pleti, tvářenky a kvalitní řasenky. Nejlépe takové, která řasám dodá objem už při prvním přetření.

Které trendy v líčení budou tuto zimu nejvíc „hot“?

Jednoznačně výrazné rudé rtěnky a třpytivé stíny v zemitých tónech.

Veronika Májková je make-up artistka a hair stylistka. V praxi se věnuje hlavně osobní klientele a svatebnímu líčení. S Note Cosmetics se poprvé seznámila v Make-up Institute Prague, kde studovala. Z produktů byla ohromně nadšená, ale nikde v Česku je pak už nemohla sehnat. Proto značku kontaktovala přímo a začala ji v ČR distribuovat prostřednictvím e-shopu.

Veronika Májková doporučuje

Řasenka Volume One Touch, 10 ml, 320 Kč
Řasenka Volume One Touch, 10 ml, 320 Kč
BB Cream, 35 ml, 390 Kč
BB Cream, 35 ml, 390 Kč