Ptáme se: Jak na přírodní zimní líčení?

11133

Milovnice přírodní kosmetiky a zakladatelka e-shopu LadyBio Veronika Lonská si s námi povídala o výhodách přírodní dekorativní kosmetiky. Nevynechala ani tipy na vhodné produkty a prozradila nám, jak se během chladných měsíců ona sama líčí.

V čem spočívají hlavní výhody používání přírodní dekorativní kosmetiky oproti konvenční?

Přírodní dekorativní kosmetika pleť oproti té konvenční nedusí. Konvenční kosmetika navíc dokáže vyvolat koktejlový efekt a celkově přetížit pokožku a organismus chemickými látkami, které aplikací několika produktů v různém poměru nevědomky smícháte. Může se jednat třeba o kombinaci zubní pasty, tonika a očního krému. Ta kůži nemusí svědčit a může způsobit dermatitidu. Například v zimě je důležité o pleť pečovat tak, aby byla chráněná před mrazem, potem a aby vlivem střídání teplot nedocházelo k jejímu podráždění. Toho lze dosáhnout například používáním rostlinných vosků a olejů. Na známou radu „v zimě nepoužívejte kosmetiku s obsahem vody, ale jen s obsahem olejů“ v našich končinách moc nevěřím. Za polárním kruhem by měla svoje opodstatnění, ale na lyžovačce v Čechách vám obličej kvůli kosmetice s obsahem vody určitě neomrzne. S tím mám vlastní zkušenost. Během zimy se běžně pohybuji vysoko v horách, kde „pod širákem“ spím v minusových teplotách.

Jak se v zimě nejraději líčíte?

Letošní zimu se pravděpodobně nebudu líčit téměř vůbec. Je to dáno covidovou situací a tím, že se doma při práci u počítače příliš líčit nepotřebuji. Jinak v tomto období obecně volím světlejší odstín make-upu a vybírám si tmavší tóny očních stínů. Letos se také více zaměřím na úpravu obočí. A miluji rtěnky. Zpravidla střídám rudé a temně vínové odstíny. Jenže ani ty si teď s rouškou na obličeji moc neužiji.

Které produkty byste nám pro tuto zimu doporučila?

Určitě vám vřele doporučuji výjimečně výživný a na pleti téměř neznatelný make-up s ovesným mlékem Ere Perez. Ta samá značka mě letos na podzim uchvátila i svými novými duo tvářenkami. Kombinují v sobě dva doplňující se odstíny nebo tvářenku a bronzer. Poslední věcí, na kterou osobně nedám dopustit, je takový malý zázrak na obličej – rozjasňovač v odstínu Falling Star nebo Sun Halo. Oba úžasně rozzáří světlou i opálenou pleť.

Přírodní a veganská kosmetika a přirozené ženství jsou celoživotní vášní Veroniky Lonské, které v České republice chyběl obchod, co by synergicky propojoval všechny tyto oblasti. Proto v roce 2015 založila e-shop LadyBio. Kromě provozu vlastního e-shopu se už několik let věnuje distribuci zahraničních značek přírodní kosmetiky a výrobě produktů pod vlastní značkou Veronica Organics.

Veronika Lonská doporučuje

Make-up Ovesné mléko – odstín Malt, Ere Perez, 30 ml, 929 Kč
Make-up Ovesné mléko – odstín Malt, Ere Perez, 30 ml, 929 Kč
Rýžová tvářenka – odstín Bondi, Ere Perez, 10 g, 929 Kč
Rýžová tvářenka – odstín Bondi, Ere Perez, 10 g, 929 Kč