Ptáme se: Jak na zimní péči o pleť v těhotenství?

13542

Musí těhotné ženy v zimě razantně změnit způsob jakým o svou pleť pečují? Kterým kosmetickým složkám by se měly vyhnout? Skin care expertka sítě prodejen Marionnaud MUDr. Hajnalka Méryová nám na obě otázky odpověděla, a protože sama čeká dítě, podělila se s námi i o to, jak vypadá její ranní a večerní beauty rutina!

Je zimní péče o pleť v těhotenství odlišná od té běžné?

Kromě několika účinných látek se péče o pleť během těhotenství v zimě oproti jiným ročním obdobím příliš nemění. Základem zimní péče je důkladná hydratace a posílení přirozené ochranné kožní bariéry. Obojí zajistí hutnější krémy s výživnými látkami vhodnými i pro těhotné. Mezi ně patří vitamin E, kyselina hyaluronová, bambucké máslo nebo propolis. Také těhotným ženám doporučuji, aby si alespoň jednou týdně dopřály extra hydratační a vyživující pleťovou masku.

Které kosmetické složky nejsou během těhotenství vhodné a které naopak pleti nejvíce prospějí?

Během těhotenství v ženském těle probíhají výrazné hormonální změny, které se odráží také na pleti. Většinou se zvýší produkce mazu, a tak může dojít k výskytu akné. V tom případě je potřeba dávat si pozor na některé látky, které v těhotenství nejsou vhodné a běžně se k řešení tohoto problému používají. Jde například o retinol, retinyl retinoát, bezoylperoxid, lokální antibiotika či produkty s vyšší koncentrací kyseliny salicylové. Je také třeba dbát na ochranu obličeje před slunečními paprsky. Ideálně pomocí krémů s fyzikálními filtry namísto chemických.

Prozradíte nám svůj „návod“ na ranní a večerní péči o pleť pro těhotné v zimě?

Vzhledem k tomu, že já sama jsem teď těhotná, je pro mě tato otázka velmi aktuální. Moje denní rutina se ale příliš nezměnila. Jen jsem některé účinné látky vyměnila za vhodné alternativy. Ranní i večerní beauty rutinu začínám omytím tváře jemným čisticím přípravkem a vlažnou vodou. V zimě akorát tradiční čisticí gel nahrazuji takovým, který má krémovou konzistenci. Ten pleť vyčistí bez toho, aby ji vysušil. Poté na pokožku nanesu minerální sérum a oční krém. Následuje hydratační krém s kyselinou hyaluronovou a vitaminem C. Pokud se chystám ven, tak jako poslední přípravek nanesu krém s ochranným faktorem 30 nebo 50+. Při večerní péči se pak spoléhám na olejové sérum s bakuchiolem, po kterém aplikuji výživný krém s peptidy.

Dermatoložka a odbornice na korektivní, estetickou a anti-age medicínu MUDr. Hajnalka Méryová v roce 2015 úspěšně ukončila studium na Lékařské fakultě SZU v Bratislavě. Poté začala pracovat na bratislavské Dermatovenerologické klinice LF UK a UN a v roce 2017 nastoupila také na kliniku estetické dermatologie Interklinik v Bratislavě. Dva roky poté získala atestaci v oboru dermatovenerologie. Dodnes se pravidelně účastní sympozií a workshopů u nás i v zahraničí. V síti prodejen Marionnaud aktuálně zastává pozici skin care expertky.
Dermatoložka a odbornice na korektivní, estetickou a anti-age medicínu MUDr. Hajnalka Méryová v roce 2015 úspěšně ukončila studium na Lékařské fakultě SZU v Bratislavě. Poté začala pracovat na bratislavské Dermatovenerologické klinice LF UK a UN a v roce 2017 nastoupila také na kliniku estetické dermatologie Interklinik v Bratislavě. Dva roky poté získala atestaci v oboru dermatovenerologie. Dodnes se pravidelně účastní sympozií a workshopů u nás i v zahraničí. V síti prodejen Marionnaud aktuálně zastává pozici skin care expertky.

MUDr. Hajnalka Méryová doporučuje

Rozjasňující pleťový olej Sunshine Drops Face Oil, Goodin, 30 ml, 749 Kč. Prodává Marionnaud.
Rozjasňující pleťový olej Sunshine Drops Face Oil, Goodin, 30 ml, 749 Kč. Prodává Marionnaud.
Krém Cell Protector SPF 50+, Ioma, 30 ml, 1 299 Kč. prodává Marionnaud.
Krém Cell Protector SPF 50+, Ioma, 30 ml, 1 299 Kč. prodává Marionnaud.
Krém proti začervenání pleti CC Red Correct, Erborian, 45 ml, 1 199 Kč. Prodává Marionnaud.
Krém proti začervenání pleti CC Red Correct, Erborian, 45 ml, 1 199 Kč. Prodává Marionnaud.