Doporučujeme: Pleťový krém s efektem jemného opálení

13663

Sice nepatřím mezi nadšence do opálené pokožky, ale ani to neznamená, že občas nezatoužím po tom, aby měla moje světlá pleť lehký bronzový nádech. Bohužel jsem ale nenarazila na bronzer, který by mým požadavkům vyhovoval. Ještě před měsícem by mě ani ve snu nenapadlo, že mi malý sen o lehce nazlátlé pleti splní tónovaný krém na obličej Le Teint!

Do redakce nám před nějakým časem přišly samoopalovací produkty od nizozemské značky Marc Inbane k testování. Moc dobře jsem věděla, že jsou naše redaktorky opalováním přímo posedlé. A tak jsem si byla jistá, že všechny produkty rozdělím mezi ně. Jenže tónovaný krém s SPF 10, bambuckým máslem a extraktem z kořene lékořice mě na první pohled zaujal natolik, že jsem mu nemohla odolat.

Hydratuje, posiluje, zkrášluje

Denní hydratační krém Le Teint má veganské složení a schopnost posílit kožní bariéru. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jeho textura je velmi lehká, nevyvolává žádné alergické reakce a neucpává póry. Nejdřív mě udivilo, že je krém poměrně tmavý. Pak jsem se ale uklidnila. Při rozetření po pleti se proměnil v jemný nazlátlý nádech, který se „netloukl“ ani s mojí velmi světlou pletí. Naopak se jí velmi rychle přizpůsobil a sjednotil ji. Le Teint nanáším až po běžném denním krému, a protože je hned po jeho aplikaci pleť poměrně lesklá, nechávám mu asi tak 5 minut na to, aby se dokonale vstřebal a zmatněl. Na obličej a krk mi stačí množství o velikosti hrášku a můžu si být jistá, že mi jemné opálení vydrží po celý den a na roušku se v žádném případě neobtiskne.

Hole hej, pihy ven!

Na tónovaném krému Marc Inbane mě nejvíc nadchla jeho vlastnost zjemnit pleť a dodat jí přirozeně zdravou barvu. Moc se mi líbí i fakt, že mi díky technologii stimulující produkci melaninu krásně vytáhl pihy. Nemůžu ani opominout jeho jemnou vůni připomínající sladké mandle.

Od tónovaného pleťového krému Le Teint určitě nemůžete čekat krytí jako u BB krému nebo dokonce make-upu. Jestli je ale vaším cílem spíš dostatečná hydratace, zjemnění a lehké opálení obličeje, krku a popřípadě dekoltu, budete s ním nadmíru spokojeni. A těch pár nedokonalostí, co pod ním prosvítají? Na ty stačí nanést korektor.