Škola líčení: Vyzrajte na zralou pleť!

10932

Hlavní vizážistka SURFACE profesionální školy líčení Barbora Nevická nám prozradila, kterých chyb se při líčení pleti 35+ nejčastěji dopouštíme. Zároveň nám poradila, jak se jich vyvarovat a nevynechala ani své osobní tipy a triky, které zralou pleť omladí a rozjasní.

Která úskalí vznikají při líčení zralé pleti oproti líčení té mladé?

Obecně bývá zralá pleť spíše sušší, a tak na ní přemíra suchých líčidel působí těžce a zbytečně zvýrazňuje vrásky. Proto je lepší volit lehké produkty s krémovou konzistencí a vyhnout se například i líčidlům s obsahem třpytek, které jsou vhodné spíše pro mladou pleť. Z osobní zkušenosti vím, že se při líčení očí často stává, že oční stíny na víčku u osob nad 35 let nedrží, a proto je vhodné používat podkladovou bázi pod oční stíny nebo zvolit krémové oční stíny, které na víčku po zaschnutí vydrží netknuté po celý den.

Jaké zásady je třeba dodržovat, aby obličej nepůsobil po nalíčení ještě starším dojmem?

Cílem při líčení zralé pleti je zdravý a svěží vzhled včetně prozářené oblasti očí. Proto je vždy důležitá nejen důkladná příprava pleti před nanesením samotného make-upu, ale také volba správného typu produktu. Vhodné jsou make-upy lehčí textury, zatímco těžké a pudrové typy make-upů jsou většinou zcela nevhodné. Případné vrásky totiž ještě více zvýrazní. Ve finálním zkrášlení a optickém omlazení a rozjasnění pleti nám pomůže bronzer, který obličeji dodá zdravou barvu. Pokud chceme oči více otevřít, musíme se při jejich líčení zaměřit na dokonalou úpravu obočí a před nanesením řasenky nezapomenout použít kleštičky.

Kterých chyb se v tomto ohledu lidé nejčastěji dopouštějí?

Nejčastější chybou ve výběru make-upu bývá typ produktu a jeho odstín. Všem proto doporučuji investovat do kvalitního make-upu a naučit se ho správně aplikovat. Jen tehdy líčení vydrží perfektní po celý den. Za velkou chybu považuji i to, že se často zapomíná na rtěnky. Přitom právě rtěnky dokážou celý obličej krásně rozzářit, a navíc se dají použít namísto tvářenky.

Je při líčení zralé pleti vhodné zvolit i velmi odvážné líčení, nebo raději decentní?

Vždy záleží na osobnosti daného člověka a na příležitosti, pro kterou je líčení určeno. Denní líčení může být decentnější a přirozenější, u večerních akcí si můžeme dovolit i výrazný make-up. Důležité je, aby ani výrazné líčení nepůsobilo přeplácaně a bylo v harmonii s celkovým vzhledem.

Existují nějaké barvy, které zralé pleti vyloženě nelichotí?

Většině lidí ve zralém věku nesluší teple hnědé odstíny rtěnek, které na obličeji působí příliš unaveně a přidávají na letech. Moc dobře nevypadají ani oční stíny a další produkty s obsahem třpytek. Třpytky mají totiž tendenci zalézat do vrásek kolem očí a prohlubovat je. Příliš výrazné odstíny očních stínů jako fialové, modré či zelené zase zdůrazňují případné kruhy pod očima a další nedokonalosti.

Barbora Nevická je hlavní vizážistkou SURFACE profesionální školy líčení a lektorkou kurzů, které se věnují make-upu pro zralou pleť.
Barbora Nevická je hlavní vizážistkou SURFACE profesionální školy líčení a lektorkou kurzů, které se věnují make-upu pro zralou pleť.

Proměny

Chcete posunout své make-up „skills“ při líčení zralé pleti na vyšší úroveň a jste profesionální vizážista? Přihlaste se na Kurz líčení zralé pleti pro profesionální vizážisty. Je vaším cílem zvládnout líčení vlastní tváře v pohodlí domova? Pak je pro vás určen Kurz osobního líčení 35+.