Home Péče Péče o pleť Beauty rutina Barbory Mottlové v době koronaviru

Beauty rutina Barbory Mottlové v době koronaviru

14500

Chybí herečce, zpěvačce, moderátorce a modelce Barboře Mottlové možnost nechat se opečovávat v kosmetickém salonu nebo kadeřnictví? Jak se během koronavirové krize změnila její beauty rutina a styl líčení? Kromě odpovědí na tyto otázky se v rozhovoru dozvíte, která kosmetika jí – i přes povinnost nosit respirátor – pomáhá udržet pleť ve špičkové kondici.

Patříte mezi lidi, kteří si užívají návštěvy kosmetických a nehtových salonů i kadeřnictví, anebo jste pravý opak?

Rozhodně užívám. Sama jsem v tomto ohledu docela flink, anebo prostě nestíhám, protože se vedle náročné práce snažím i hodně sportovat a tak. Když mám ale v salonu rezervovaný termín, tak se ráda přizpůsobím a nechám se rozmazlovat profíkem. Chodím na nehty, pedikúru, kosmetická ošetření a samozřejmě i ke kadeřníkovi. Jeden čas jsem chodila také na řasy, ale už nechodím.

Co jste v rámci své beauty rutiny v důsledku opatření spojených s koronavirovou krizí musela změnit?

Právě první vlna covidu-19 mi ukázala, že umělé řasy nejsou zas tak třeba. Místo nich používám sérum na řasy No.1 Lash od Di Angelo Cosmetics a teď mám přírodní „mrkačky“ snů. Oproti tomu se gelové nehty, které už opravdu potřebuji, tak lehce obejít nedají. Hodně se mi lámou a těžko se mi o ně pečuje.

Jak se na vaší pleti podepisuje neustále nošení roušek a nově také povinné nošení respirátoru?

Ani jedno se naštěstí při sportu nebo při pracovním režimu home office nosit nemusí. Navíc se situacím, kdy je zakrytí nosu a úst povinné, snažím co nejvíc vyhýbat, a když už na nějaké takové místo musím vyrazit, tak se odtamtud snažím také co nejrychleji odejít a ochrannou masku z obličeje sundat. Můj obličej si ale na její nošení už asi zvykl, protože letos nemám ani zdaleka tolik pupínků, jako jsem měla loni na jaře.

Které konkrétní pečující produkty vám pokožku obličeje aktuálně pomáhají udržet v dobré kondici?

Ve svém věku jsem se konečně naučila používat několik produktů, které po sobě při čistění pleti následují. Začínám olejovým odličovačem pro hloubkové čištění, pak sahám po peelingu, séru, a nakonec na obličej nanáším pleťový a oční krém. Nejprve jsem beauty rutinou trávila dost času a měla na všechny produkty sepsaný pořadník, abych na nic nezapomněla. Teď už se mi to ale dostalo pod kůži a jede to jako po másle. Nicméně cesta to pro mě byla trochu trnitá. Jak už jsem říkala, tak péči o pleť často odbývám, protože ráno někam spěchám a večer mi při mém životním stylu už na celý ten „pečující“ proces nezbývá dostatek energie.

Změnil se způsob, jakým teď přistupujete k líčení?

Více méně se maluji pořád stejně. Mám už takovou svou zaběhlou rychlovku. Jediné, co se trochu změnilo, tak to, že černou linkou Dermacol navíc zvýrazňuji spodní oční víčko, když jsou oči teď tím jediným, co ze mě při nošení respirátoru kouká.

Barbora Mottlová doporučuje

Účinné sérum pro růst řas No.1 Lash, Di Angelo Cosmetics, 6 ml, 1 950 Kč. Seženete na našem e-shopu.
Účinné sérum pro růst řas No.1 Lash, Di Angelo Cosmetics, 6 ml, 1 950 Kč. Seženete na našem e-shopu.
Univerzální startovací balíček před a po v luxusní taštičce, DP Dermaceuticals, 4 000 Kč
Univerzální startovací balíček před a po v luxusní taštičce, DP Dermaceuticals, 4 000 Kč
Automatická matná tužka na oči Matt Black – Black Sensation; Dermacol; 0,35 g; 99 Kč
Automatická matná tužka na oči Matt Black – Black Sensation; Dermacol; 0,35 g; 99 Kč

NO COMMENTS