Teen tipy: 2 voňavé nápady pro zpříjemnění lockdownu

Nejdřív jsem si volnější režim a možnost být a pečovat o sebe doma užívala, ale i mě karanténní stereotyp po čase dost omrzel. Proto se teď snažím tohle únavné období ozvláštnit alespoň příjemnými citrusovými vůněmi, které mi rázem zvednou náladu. Nalákám vás na svoji oblíbenou svíčku nebo aromaterapeutický sprej?

Osvěžení vzduchu i mysli

Energy sprej, Spiron, 50 ml, 325 Kč. Prodávají vybrané lékárny a e-shopy.
Energy sprej, Spiron, 50 ml, 325 Kč. Prodávají vybrané lékárny a e-shopy.

Čisté a voňavé prostředí je podle mě opravdu důležité. Proto jsem si zamilovala aromaterapeutický sprej Spiron na bázi čistých éterických olejů. Dezinfikuje vzduch, pomáhá při bolestech hlavy, posiluje dýchací cesty a zmírňuje projevy deprese. Těmi naštěstí navzdory životu mezi čtyřmi zdmi netrpím, ale kromě toho, že nádherně citrusově voní, se mi osvědčil i jako skvělý prostředek pro celkové zklidnění a úlevu od stresu. Je hodně intenzivní, takže ho vždycky do vzduchu stříknu jenom malé množství – celý pokoj okamžitě provoní.

Citrusový rituál

Svíčka Lime & Coriander, Yankee Candle, 411 g, 499 Kč. Prodávají vybrané prodejny a e-shopy.
Svíčka Lime & Coriander, Yankee Candle, 411 g, 499 Kč. Prodávají vybrané prodejny a e-shopy.

Dalším příjemný zvykem, který jsem si během karantény osvojila, je pálení vonných svíček. A právě Yankee Candle Lime & Coriander s dokonale svěžím aroma mi pomohla pochopit, proč jsou svíčky téhle značky tak vychvalované a populární. Spolehlivě provoní celý byt, hoří rovnoměrně až na dno a jejich vůni oceňují i ostatní členové rodiny. Limetkovo-koriandrovou variantu si nejčastěji dopřávám při koupeli nebo večerní relaxaci.

Tip

Svoje zdraví si chci chránit, jak jen to jde, a proto vždy, když jdu ven, beru sebou antibakteriální gel na ruce. Je pravda, že většina dezinfekcí ruce vysušuje, ale mně se podařilo objevit produkt No.1 Hand, co pokožku rukou kromě ochrany před viry a bakteriemi i pěkně vyživí. Obsahuje totiž kyselinu hyaluronovou, glycerin a vitamin E.

Čisticí a pečující gel na ruce No.1 Hand, Di Angelo Cosmetics, 100 ml, 145 Kč
Čisticí a pečující gel na ruce No.1 Hand, Di Angelo Cosmetics, 100 ml, 145 Kč

Já jsem sice do citrusových parfémů blázen, ale zajímalo by mě, jaké vůně teď hrajou prim u vás doma. Kořeněné? Ovocné? Nebo snad vanilková klasika?

Viktorie Radimská
Viktorie Radimská
Nejmladší členka našeho týmu je stále ještě ve věkové kategorii „teen“. Má sušší a mírně citlivou pleť. Proto je při výběru pečující kosmetiky velmi ostražitá. Z dekorativní kosmetiky nedá dopustit na cokoliv, co se týká líčení očí a pleti. Je nadšená, když se její rodinné příslušnice nebo kamarádky chystají na nějakou akci a ona je může nalíčit.

ODPOVĚDĚT

Vlož komentář
Zde zadej své jméno

ČLÁNKY OD STEJNÉHO AUTORA

Sledujte nás

11,306FansLike
10,309FollowersFollow
spot_img

Novinky