Doporučujeme: Unisex pleťová péče z kávové sedliny

8808
recenze grums

Dánská značka přírodní kosmetiky Grums Aarhus mě jako milovnici kávy oslovila už na první dobrou. Všechny jejich produkty totiž obsahují bio kávovou sedlinu nebo její výtažek. A není to ledajaká káva, ale káva upcyklovaná – sesbíraná ze všech fajnových aarhuských gastropodniků. Když mi teda kamarádka dva jejich produkty předala k vyzkoušení, nemohla jsem se dočkat, až je otestuju.

Konfiskace pleťového krému

Hned, jak jsem si kávové vybavení donesla domů, přítel vycítil příležitost. Už mu docházel jeho pleťový krém, a tak mi hydratační krém s kofeinem Hydra Calm Cream okamžitě „zabavil“. U některých krémů by to asi problém byl, protože jsou uzpůsobené přesně pro potřeby dámské nebo pánské pleti. U Grums je to naštěstí jedno. Všechny jejich kávové produkty jsou totiž unisex – ideální pro „párové“ používání.

Hydratační krém s kofeinem Hydra Calm Cream, Grums Aarhus, 50 ml, 693 Kč. Exkluzivně prodává Ze Země.
Hydratační krém s kofeinem Hydra Calm Cream, Grums Aarhus, 50 ml, 693 Kč. Exkluzivně prodává Ze Země.

Nejdřív přítel sice brblal, že krém nijak nevoní (já z něj teda jemný náznak kávy cítila), ale nakonec s ním byl moc spokojený. Teď v zimě oceňoval hlavně jeho bohatou krémovou texturu a rychlé vstřebávání bez pocitu mastného filmu. Po týdnu pečlivého mazání ráno a večer mu obličej přestal šupinatět (na což právě v zimě trpí) a já si zase všimla, že jeho pleť získala mnohem živější a sjednocenější tón. Asi ji probudil ten blahodárný kofein. Kromě něj krém obsahuje ještě kyselinu hyaluronovou, bambucké máslo, kokosový olej, skvalan a antioxidační extrakt z mořských řas.

Peeling a maska v jednom pro mě

To, že nepoužívá pleťový peeling a masky moc neřeší, mi v tenhle moment hrálo do karet. Raw Espresso face Scrub + Mask jsem si tak mohla nechat jen pro sebe a samozřejmě jsem ho vyzkoušela na oba způsoby. Mojí citlivou pleť ani v jednom případě nijak nepodráždil a abych byla upřímná, tak produkt používám spíš jako masku. Nemůžu se totiž nabažit jeho silné espresso vůně, tak proč si jím obličej „drhnout“ jen chvilku, když jeho kávové aroma můžu nasávat klidně celých 20 minut?

Raw Espresso face Scrub + Mask; Grums Aarhus; 539,10 Kč. Exkluzivně prodává Ze Země.
Raw Espresso face Scrub + Mask; Grums Aarhus; 539,10 Kč. Exkluzivně prodává Ze Země.

Jediné, co mi na peelingu-masce Grums trošku vadí, tak to, že je dost olejová (nic pro mojí acne-prone complexion). Proto ji nemůžu používat 1x týdně, ale s klidným svědomím si ji dopřávám 1x měsíčně. Co se účinku týče, tak pleť i coby peeling krásné vyhladí a prozáří, ale když se použije jako maska, je její efekt o to silnější. Hlavní složkou scrubu je organická kávová sedlina a nechybí ani bambucké a kakaové máslo, ricinový a makadamový olej, glycerin, včelí a škumpový vosk, skvalan nebo vitamin E.

Celkově bych zkušenost se značkou Grums Aarhus zhodnotila jako nadmíru příjemnou (kávy není nikdy dost) a určitě si ji zamilujete i vy. Hlavně pokud máte dehydrovanou, suchou, unavenou, mdlou nebo zašedlou pleť.

P.S. Produkty nám k testování poskytla společnost Ze Země.