Skinimalismus: Šetrná inovace, nebo mazaný marketing?

11327
skinimalismus

Přetrvávající pandemická situace se teď ocitá tak trochu na mrtvém bodě, takže s rouškami a respirátory to nejspíš ještě nějakou dobu budeme muset vydržet. I proto čím dál častěji můžeme narazit na nový kosmetický pojem „skinimalismus“. Co přesně si pod ním ale představit? A jde o užitečný a dlouhodobě udržitelný přístup k péči o pleť nebo spíš o vychytralý a povrchní marketingový tah?

Každý se v současnosti ve světě kosmetiky uchyluje k něčemu jinému a mnozí z nás na pečlivou beauty rutinu možná dočasně trochu rezignovali. Je to naprosto logické. Čím víc času trávíme v teple domova, tím méně se nám chce vyvíjet jakoukoliv větší snahu v péči o sebe sama. A právě v tuhle chvíli do hry vstupuje avizovaný trend – skinimalismus. Vyznačuje se oslavou jednoduchosti, ale zároveň maximální efektivity péče o pokožku a její přirozený vzhled. Na vlně skinimalismu se sice veze spousta firem, influencerů a podle předpovědi platformy Pinterest půjde o nejrozšířenější a nejvyhledávanější kosmetický postoj v péči o pokožku roku 2021, ale ani potom byste na skinimalismus neměli zanevřít. Koneckonců všechny výhody téhle beauty filozofie si můžete ověřit i v praxi.

Staňte se skinimalistou

  • Cílem skinimalismu je především minimalizace počtu používaných produktů, za které mnohdy opravdu zbytečně utrácíme.
  • Aby se vám vaše investice do krásy v budoucnu fakt vyplatila, zvažte, jaké produkty se rozhodnete koupit a ohlídejte si i jejich množství. Místo neuvážených nákupů rozličné kosmetiky se zaměřte na pořízení jednoho univerzálního, účinného a pro váš typ pleti vhodného produktu.
  • Nejzásadnější mýtus, který se skinimalismus snaží vymýtit, je přesvědčení, že potřebujete několik produktů s velkou koncentrací jedné účinné látky, které pak různě kombinujete. V důsledku toho ale může dojít ke zmatení pleti. Ta totiž není na aplikaci takového množství efektivní složky zvyklá. Proto na „na slovo vzaté produkty“ ve výsledku vůbec nemusí reagovat tak, jak byste chtěli nebo očekávali.

Hydratace pleti každým coulem

Hydratační pleťový gel Hydro Boost, Neutrogena, 50 ml, 415 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.
Hydratační pleťový gel Hydro Boost, Neutrogena, 50 ml, 415 Kč. Prodávají vybrané drogerie a e-shopy.

Pleťový gel Neutrogena Hydro Boost Face je vhodný pro všechny typy pleti včetně smíšené. Díky kyselině hyaluronové vašemu obličeji poskytne nejen dostatečnou hydrataci, ale taky obnoví elasticitu pokožky.

Hladká a projasněná pleť

Rozjasňující exfoliační péče Good Genes Glycolic Acid Treatment, Sunday Riley, 15 ml, 1 350 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.
Rozjasňující exfoliační péče Good Genes Glycolic Acid Treatment, Sunday Riley, 15 ml, 1 350 Kč. Exkluzivně prodává Sephora.

Kúra v podobě rozjasňující exfoliační péče Good Genes Glycolic Acid Treatment značky Sunday Riley obsahuje drobné molekuly kyseliny glykolové. Dále v jejím složení najdete i výtažek z fermentové opuncie a citronové trávy. Všechny tyhle složky se podílejí na eliminaci nečistot a zároveň pleť projasní. Intenzivní účinek 2 v 1 zaručen!

Pleťový krém proti zarudnutí a zánětům

One Face Cream, Onest, 50 ml, 840 Kč
One Face Cream, Onest, 50 ml, 840 Kč

Krém na obličej od Onest možná už znáte z naší recenze. Protože jsme si ho v redakci vyzkoušeli na vlastní kůži, můžeme potvrdit, že pleť krásně zjemní. Navíc zmírní začervenání a poradí si s menšími záněty. Jeho velkým plusem je navíc to, že ho můžete směle používat jako ranní i večerní péči.