Teen tipy: Pracovat s polygelem se naučíte i vy!

11343
polygel

Krásné nehty všech možných délek a barev se mi vždycky líbily, a tak jsem se o ně mnohokrát snažila. Moje pokusy ale většinou nedopadly úplně úspěšně a s výsledky jsem nebyla dvakrát spokojená. Když se tedy na trhu objevil inovativní polygel, nelenila jsem a po zhlédnutí mnoha tutoriálů jsem si objednala potřebné vybavení. Nejvíc mě polygel nadchl tím, jak snadno se s ním pracuje.

Co je k práci s polygelem potřeba

  • polygel
  • nehtové formičky
  • malý plochý štětec
  • UV lampa
  • jemný a hrubší pilník
  • nail cleanser a buničina
  • nail primer

Jak na to

  1. Příprava nehtu – Horní vrstvu odlakovaného nehtu lehce zbrousím jemným pilníkem, aby zmatněl a polygel na něm lépe držel. Na buničinový čtvereček nanesu nail cleanser a nehet jím očistím. Pak na nehet aplikuju nail primer a nechám ho chvilku zaschnout.
  2. Aplikace polygelu – Vyberu si správnou velikost nehtové formičky, aby přesně „zapadla“ do krajů nehtu. Vezmu štěteček, namočím ho do cleanseru, naberu na něj trochu polygelu a ten nanesu do formičky. Polygel precizně rozetřu do stran a hned můžu začít modelovat přibližnou délku nehtu. Pak formičku přilepím na nehet a každý prst zvlášť vytvrdím zhruba 2 minuty v UV lampě.
  3. Finální úprava – Opatrnými pohyby ze strany na stranu od nehtu odlepím formičku a znovu ho očistím cleanserem. V poslední fázi úprav pracuju s hrubším pilníkem pro vytvoření finální délky a vytouženého tvaru nehtu.

Na polygelu se mi nejvíc líbí, že se poměrně snadno aplikuje a krásné nehty mi díky němu vydrží až 3 týdny. Dobře jsem se s ním naučila pracovat asi po 5 aplikacích, ale protože nejsem žádný profesionál, tak mi hrátky s polygelem i tak zaberou asi 2 hodiny. Co by ale člověk neudělal pro krásné nehty?

Bude se vám hodit

Polygel – odstín Nude, Nani Nails, 15 ml, 279 Kč
Polygel – odstín Nude, Nani Nails, 15 ml, 279 Kč
Lac Nail Prep Aid, E.Mi, 15 ml, 330 Kč
Lac Nail Prep Aid, E.Mi, 15 ml, 330 Kč
Čistič gelových nehtů; s.he stylezone colour&style; 100 ml; 89,90 Kč. Exkluzivně prodává DM drogerie.
Čistič gelových nehtů; s.he stylezone colour&style; 100 ml; 89,90 Kč. Exkluzivně prodává DM drogerie.
Duální formičky pro polygely, Starnails, 120 ks, 209 Kč
Duální formičky pro polygely, Starnails, 120 ks, 209 Kč

Tip

Kdybych chtěla, můžu po aplikaci polygelu nehty nalakovat libovolnou barvou. Já ale už od začátku pracuju s decentně růžovým polygelem. Jeho barva mi vyhovuje, takže ho pak nemusím žádným jiným odstínem přetírat.

Čtěte dál