Cloud skin: Nová dimenze přirozeného líčení pleti

8865

Pleť už nějakou tu dobu pod rouškami a respirátory volá o pomoc. A tak se celý kosmetický průmysl soustředí hlavně na důkladnou a efektivní péči o obličej. Snad i proto je teď v kurzu zdravý, zářivý, svěží a přirozený vzhled, se kterým souvisí taky nový trend cloud skin. Ten se k nám dostává hlavně prostřednictvím Instagramu, ale jako vůbec první s ním přišel známý britský vizážista Dominic Skinner.

Jak název napovídá, cílem cloud skin efektu je zajistit pleti takový kontrast matu a lesku jako když na obloze přes mraky jemně prosvítají sluneční paprsky. Proto koncept cloud skin pracuje s různými texturami. Na rozdíl od ostatních beauty trendů se zaměřuje na rafinované vrstvení jednotlivých produktů. Takže zapomeňte na mokrý nebo zcela matný finiš. Pleť je sice pro získání cloud skin potřeba projasnit, ale trochu jinak, než jak jste byli až dosud zvyklí.

Jak na to

  • Jako první na řadu přichází podkladová báze. Nejlépe vám poslouží produkt s hydratačními účinky a obsahem kyseliny hyaluronové, který pleť okamžitě rozzáří. Jakmile se do kůže dokonale vstřebá, můžete na obličej nanést i tenkou vrstvu pleťového oleje.
  • Pak použijte svůj oblíbený rozjasňující make-up. A zaxifujte ho pudrem. Zaměřte se ale jen na T-zónu, případně tváře. Právě díky tomuhle kroku docílíte střídání různých textur, blurry efektu a tím pádem i dokonalého cloud skin looku.
  • Na závěr můžete sáhnout po rozjasňovači nebo decentní tvářence. Bez ohledu na to, který z obou produktů si vyberete nebo se je rozhodnete kombinovat, volte matný finiš. Přehnaný třpyt se ve světe cloud skin prostě nenosí.

Bude se vám hodit

Hydratační sérum 2% Hyaluronic Acid, Revolution Skincare, 30 ml, 268 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.
Hydratační sérum 2% Hyaluronic Acid, Revolution Skincare, 30 ml, 268 Kč. Prodávají vybrané e-shopy.

Veganské hydratační sérum s 2 % kyseliny hyaluronové Revolution Skincare Hyaluronic Acid vaší pleti zajistí dostatečnou hydrataci a zároveň bude dlouhodobě přispívat k udržení její pružnosti.

Origin Face Oil, Onest, 50 ml, 1 450 Kč
Origin Face Oil, Onest, 50 ml, 1 450 Kč

Přírodní liftingový a projasňující olej Origin Face Oil od české značky Onest je vhodný pro všechny typy pleti. Kromě dalších pečujících složek obsahuje například chlorofyl, kozinec blanitý nebo koenzym Q10.

Matující kompaktní Stay-Matte Sheer Pressed Powder – odstín Stay Tea, Clinique, 8 ml, 990 Kč
Matující kompaktní Stay-Matte Sheer Pressed Powder – odstín Stay Tea, Clinique, 8 ml, 990 Kč

Lehce krycí a ultra matující pudr s dlouhou výdrží a bez obsahu olejů Clinique Stay-Matte Sheer Pressed Powder je k pořízení v 10 odstínech. Ideální volba pro majitele mastné pleti.

Čtěte dál