Doporučujeme: Péče pro ekzematiky a horolezce v kostce

12409

Silně regenerační vosk na ruce Amazinc! Hand Jam byl sice původně vyvinut pro horolezce, ale na jeho účinky nedám dopustit ani já. A to mám ohromnou hrůzu z výšek a za sebou jen pár komických držkopádů z boulderingu. Tenhle produkt je totiž dokonalým záchranářem pro všechny, co řeší citlivou nebo svědivou pokožku a ekzémy.

Přírodní vyživující vosk od české značky Amazinc! ve mně vzbudil zvědavost už svým názvem. Tak nějak jsem totiž čekala, že „jam“ v názvu bude znamenat marmeládovitou až želé konzistenci. Nicméně po otevření malé kulaté krabičky, která je mimochodem vyrobena z recyklovatelného papíru, na mě vykoukla drobná pečující kostka nádherně vonící po měsíčku a citronele. Kromě olejů z těchhle dvou pečujících rostlinek ve složení Hand Jamu najdete ještě dalších 7 ingrediencí. Hlavní z nich je včelí vosk, ale nechybí ani olivový, mandlový a jojobový olej, olivový skvalan, olej z kukuřičných klíčků nebo vitamin E.

Mazací dilema

Teď ale babo raď. Jak se Hand Jamem nějak chytře namazat? Nejdřív (abych byla co nejhygieničtější) jsem zkoušela prstem přejíždět po kostce a „roztátý“ vosk se pak snažila rozetřít po inkriminovaných místech. Jenže to byl dost zdlouhavý proces. A tak jsem se rozhodla pro variantu „b“. Kostku jsem z krabičky vyndala a suché nebo svědivé oblasti jí potřela. Vzhledem k mojí šikovnosti mi samozřejmě hned spadla na zem. Ale tak nevadí. S tím se počítalo. Pak už se mi s kostkou mazalo jedna radost.

Ekologický obal z kartonu skrývá 25gramovou kostku univerzálního reparačního a vyživujícího vosku Hand Jam od českého brandu Amazinc!. Je ideální pro extrémně suchou, popraskanou a ekzematickou pokožku.
Ekologický obal z kartonu skrývá 25gramovou kostku univerzálního reparačního a vyživujícího vosku Hand Jam od českého brandu Amazinc!. Je ideální pro extrémně suchou, popraskanou a ekzematickou pokožku.

(Zne)užití na několik způsobů

Při první aplikaci jsem Hand Jam nanesla nejen na ruce, ale taky na předloktí a stehna. Zkrátka všude, kde bylo díky mojí alergii na pyly a lenosti vzít si prášek potřeba. Sice jsem to vůbec nečekala, ale vosk pokožku okamžitě a příjemně ochladil, takže i extrémně svědivá místa mě do několika sekund přestala trápit. Navíc už druhý den byla vysušená, popraskaná a šupinatá kůže krásně zjemněná, vyhlazená a bez zarudnutí. I přes upozornění „do not eat“ na spodní straně obalu jsem pak ještě regenerační vosk na oděrky a trhlinky pro horolezce od Amazinc! nanesla taky na ekzém okolo rtů (ne, nejedla jsem ho). A znovu dokonale zafungoval!

Hand Jam, Amazinc!, 25 g, 330 Kč. Prodává Organikk.
Hand Jam, Amazinc!, 25 g, 330 Kč. Prodává Organikk.

Celkově mě tenhle drobný miláček od Amazinc! prostě baví. Krom rychlého a viditelného regeneračního účinku na pokožku si mě získal taky svěží bylinnou vůní s citrusovým nádechem. Na olejový produkt se Hand Jam do kůže poměrně rychle vstřebává, nezanechává na ní žádný mastný povlak, ale spíš na omak jemný ochranný film. Aktuálně zvláčňující a hloubkově obnovující vosk používám místo krému na ruce a ekzém se mi zatím nevrátil. Chválím i velikost „kostky“ a jejího obalu, díky které se lehce vejde do kabelky nebo batůžku. Je jen škoda, že mi tak rychle ubývá.

P.S. Produkt nám k testování poskytla společnost Organikk.

Čtěte dál