Jak na pedikúru jako ze salonu v pohodlí domova?

12781

Léto je za rohem a s ním i teplé a prosluněné dny, které si vyloženě říkají o lehké oblečení, a hlavně o otevřenou obuv. Jestli vaše aktuální pedikúra není zrovna ukázková, nemusí být jedinou odpovědí návštěva profíka. Základní pedikúru, kterou si jinak dopřáváte ve specializovaných salonech, totiž s přehledem zvládnete i doma. Nevěříte? Čtěte dál!

1. krok: Vodní lázeň

Než se pustíte do samotné pedikúry, potěšte svoje nohy relaxační koupelí.

Jak na to

 • Do lavoru napusťte teplou vodou a nechte v ní rozpustit 1 lžíci epsomské soli nebo soli do koupele z Mrtvého moře. Nemusíte zoufat ani v případě, že lavor nemáte. Prostě a jednoduše si vodou napusťte vanu a přidejte do ní 1 celý hrnek soli.
 • Pak do vody přidejte ještě 2-3 kapky esenciálního oleje. Pokud nevíte, který zvolit, tak se třeba zaměřte na jeho účinky, například:
  • olej s výtažky z heřmánku působí protizánětlivě
  • tea tree olej má antiseptické schopnosti
  • eukalyptový olej ulevuje od bolesti a únavy
 • Aby měla tvrdá pokožka vašich chodidel dostatek času změknout, nechte nohy v lázni ponořené alespoň 5 minut.

Základ lázně nohou

Epsomská sůl, Allnature, 1000 g, 139 Kč. Prodávají vybrané lékárny, drogerie a e-shopy.
Epsomská sůl, Allnature, 1000 g, 139 Kč. Prodávají vybrané lékárny, drogerie a e-shopy.

Kilové balení epsomské soli značky Allnature je pro vodní lázeň nohou zcela ideální. Tahle sůl není nijak parfémovaná, ale i přesto zvládá neutralizovat nežádoucí odéry chodidel. Navíc je všestranná. Kromě lázně na nohy ji můžete přidat do detoxikační a uvolňující koupele pro celé tělo. Vaše svaly vám poděkují!

Esence čajovníku

Esenciální olej Salus Tea tree, Saloos, 5 ml, 64 Kč
Esenciální olej Salus Tea tree, Saloos, 5 ml, 64 Kč

Esenciální olej Salus Tea tree je 100% přírodní a zamilujete si ho hlavně pro jeho antiseptické vlastnosti.

2. krok: Doměkka!

Aby vaše chodidla byla krásně hladká, sáhněte po pemze nebo dřevěném struhadlu na nohy. Zaměřte se především na paty, bříška chodidel a meziprstí. Právě tahle místa bývají nejvíce problematická. Za zvážení stojí i aplikace exfoliační a zároveň hydratační masky na nohy. Ideálně s obsahem bambuckého nebo kakaového másla, potažmo olivového nebo kokosového oleje.

Bude se vám hodit

Přírodní pemza vulkanická s provázkem, Manufaktura, 119 Kč
Přírodní pemza vulkanická s provázkem, Manufaktura, 119 Kč
ZenSpa dřevěná pemza Wooden Foot File, Jessica Cosmetics, 333 Kč. Exkluzivně prodává e-shop Krásné nehty.
ZenSpa dřevěná pemza Wooden Foot File, Jessica Cosmetics, 333 Kč. Exkluzivně prodává e-shop Krásné nehty.

3. krok: Najděte ten správný střih

Nehty na nohou stříhejte nejlépe kleštěmi, a to 1× týdně. Vždy by měly být rovné, aby jejich rohy zůstaly přístupné a nehty bolestivě nezarůstaly. Pokud na některém z nehtů zůstanou po stříhaní rohy ostré, tak je jednoduše zapilujte. Na závěr na nehty a nehtovou kůžičku aplikujte výživný olej.

Zevrubná regenerace nehtů

Bis Nail Oil, Bis Bis, 20 ml, 259 Kč
Bis Nail Oil, Bis Bis, 20 ml, 259 Kč

Bis Nail Oil je vyživující a regenerační olej na nehty a nehtové lůžko s obsahem meruňkového oleje, skvalanu a extraktu z granátového jablka.

Je libo lakování?

 • Když se rozhodnete nehty po DIY pedikúře lakovat, tak nechte dříve aplikovaný olej na nehty a nehtovou kůžičku alespoň 5 minut vstřebat. Zbytky odstraňte odlakovačem.
 • Na nehty naneste podkladový lak.
 • Barevný lak pak aplikujte ve velmi tenkých 2-3 vrstvách. Vždy ale počkejte, než předchozí vrstva zcela zaschne. Vyhnete se tak nechtěnému rozmazání předchozích vrstev a urychlíte celkový proces schnutí laku.
 • Lakování završte bezbarvým vrchním lakem a po jeho zaschnutí na kůžičku opět naneste olej. Pravidelnou aplikací pečujícího oleje nebo krému totiž prodloužíte životnost svých dokonale nalakovaných nehtů.

A co je na třech krocích domácí pedikúry jako ze salonu vůbec nejlepší? Že kromě vašich nohou si alespoň na chvíli odpočine taky vaše hlava.

Čtěte dál